Świetny weekend Akademii !!!

Wydarzenia sportowe, które działy się w ostatnich dniach na boiskach ligowych w województwie, z udziałem naszych wszystkich drużyn zasługują na podsumowanie. Mimo opublikowanych już artykułów warto je w skrócie przypomnieć.

 

 

 

Jako pierwsi w sobotę 8 września br. o godz. 11 00 do rywalizacji stanęli Trampkarze Młodsi, którzy pod wodzą Jakuba Szcześniaka zremisowali z zespołem Arkonii w Szczecinie 4:4. Podkreślmy, że zespół pokazał charakter, gdyż przegrywał 4:2. Brawo!

Również w sobotę o godz. 13 00 na murawę Stadionu im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu zagrały nasze Panie w rozgrywkach II Ligi Kobiet Grupy Wielkopolskiej. Podopieczne Łukasza Krymowskiego pokonały GSS Grodzisk Wielkopolski 3:0 ! Brawo !.

Trzeci nasz zespół zagrał o godz. 15 00 w Karcinie jako gospodarz i podejmował Energetyka Gryfino w rozgrywkach Juniora Młodszego Ligi Wojewódzkiej. Pod wodzą Michała Wojtowicza, nasz zespół wygrał 1:0. Brawo !

Kiedy w Karcinie grali jeszcze juniorzy młodsi, to o godz. 16 00 rozpoczęli spotkanie w Czaplinku Młodzicy Młodsi w rozgrywkach Koszalińskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Zbigniew Ćwirko tak poprowadził zespół Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg, że pokonali tamtejszy KS IRAS, aż 1:5. Brawo !

Trampkarze Starsi również nie próżnowali. O godz. 17 00 pod czujnym okiem Natalii Fidos pokonali u siebie UKS Energetyk Gryfino w stosunku 4:1. Brawo !

Jednak obserwując wydarzenia na kołobrzeskich płytach, z ciekawością czekaliśmy na doniesienia z Czaplinka. Nasuwało się pytanie, w jakiej dyspozycji jest drugi zespół Zbigniewa Ćwirko, czyli Młodzicy Starsi? Drugi zespół prowadzony przez niego wziął przykład z młodszych kolegów i wygrał z KS IRAS Czaplinek 0:3. Brawo !

Zamykając niejako miniony sportowy weekend, w niedzielę 9 września br. także nie zabrakło piłkarskich emocji. Juniorzy Starsi, kierowani przez Łukasza Galanta w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej ZZPN o godz. 13 00 rozpoczęli pojedynek na wyjeździe z drużyną Iny Goleniów. Zawodnicy mimo, że przegrywali to do umiejętności dołożyli dawkę ambicji, co w konsekwencji dało im zwycięstwo 2:4. Brawo !

Reasumując dwa dni rozgrywek drużyn Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg należy podkreślić, że:

  • Odbyło się 7 spotkań,

– osiągnięto 6 zwycięstw i 1 remis.

  • Łącznie padły 32 gole,

– zdobyto aż 24 gole,

– stracono tylko 8 goli.

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom oraz sztabom szkoleniowym doskonałych wyników. To pokazuje, jakim potencjałem dysponują nasze drużyny, a ich praca zmierza w dobrym kierunku.

 

Sponsorzy Akademii