LW junior starszy: derby na zakończenie rundy

W sobotę 24 listopada br. odbył się mecz derbowy pomiędzy Kotwicą Kołobrzeg, a Akademią Piłkarską Kotwica Kołobrzeg.

Punktualnie o godz. 17 00 na Euroboisku, rozpoczął się mecz kończący rundę jesienną. Pierwsza połowa była dość wyrównana. Po pierwszych 45 minutach w lepszych humorach schodzili występujący w roli gości, zawodnicy Akademii. Stało się tak dzięki trafieniu Jarosława Kuchnio w 24 minucie, który to otrzymał otrzymał piłkę w polu karnym, opanował ją i celnie uderzył. Asystował mu Kacper Tloczkowski. Kotwica Kołobrzeg wyrównała w 60 minucie. Autorem gola jak się potem okazało na wagę remisu (1:1), był Mateusz Żyła. Po zamieszaniu pod bramką i po jego kopnięciu futbolówka zatrzymała się w siatce gości. Po tym spotkaniu Trener AP Kotwica Kołobrzeg Łukasz Galant podsumował:

AP: Remis w derbach cieszy?

ŁG: Zawsze chce się zwyciężyć. Mieliśmy więcej sytuacji bramkowych. Ostrzelaliśmy słupki bramki rywala, a wpadł tylko jeden gol. Teraz powiem, że mogliśmy ten mecz wygrać.

AP: Czy z przebiegu całego spotkania można wysnuć pozytywne wnioski?

ŁG: Tak. Tym bardziej, że drużynie Kotwicy Kołobrzeg wystąpiło kilku piłkarzy z III – cio ligowego składu. Moi chłopcy pokazali charakter i cieszę się z tego. Według mnie zagrali dobre zawody i dziękuję im za to.

AP: Dziękujemy za rozmowę i życzymy owocnej pracy w przerwie zimowej.