Liga okręgowa gr.1: niedosyt po 19 kolejce

W minioną niedzielę 2 kwietnia br. odbył się mecz pomiędzy AP Kołobrzeg, a Prawobrzeżem Świnoujście.

Zawody rozpoczęły się o godz. 17 00 na Euroboisku. Gdyby wynik rywalizacji zależał od ilości stworzonych sytuacji oraz czasu posiadania piłki, to gospodarze po 90 minutach mogliby doliczyć sobie komplet punktów. Tak jednak nie jest,a liczy się to co w siatce. Skuteczniejsi okazali się goście, ponieważ wygrali spotkanie w stosunku 1:2 (0:1). Prawobrzeże Świnoujście wytrzymało napór kołobrzeżan i cierpliwie szukało okazji do zdobycia gola. Na szczęście dla nich udało im się to jeszcze przed przerwą. Wszyscy już wiedzą jak gra Akademia, czyli gra oparta na dużej ilości podań, scenariusz gry napisany na wyprowadzaniu akcji z własnej połowy, częsta zmiana stref boiska itp. Za te aspekty piłkarskiego rzemiosła młodej drużynie Michała Michurskiego należą się pochwały. Jest materiał do analizy i z pewnością szkoda, że nie udało się choćby zostawić jednego punktu nad Parsętą.

Gratulacje dla miejscowych za ambicję i walkę do końca, natomiast gościom życzymy powodzenia w kolejnych meczach.