Klasa okręgowa gr.3: wesoła eskorta dzieci i ciekawy mecz

1 września br. w ramach 4 kolejki rozgrywek ligi okręgowej grupy 3 na Euroboisku w Kołobrzegu odbył się mecz pomiędzy drużynami zajmującymi miejsca w czubie tabeli.

W roli gospodarza wystąpiła Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg zajmująca fotel lidera, natomiast Wiekowianka Wiekowo zajmowała 3 miejsce ligowej tabeli. Zarząd Akademii postanowił uatrakcyjnić to widowisko i zorganizował eskortę z najmłodszych swoich dzieci, które z wielką ochotą towarzyszyły piłkarzom obu drużyn przy wejściu na boisko. Na twarzach najmłodszych widać było radość i frajdę, że mogą uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Zawody rozpoczęły się o godz. 18 30. Inicjatywę w spotkaniu od początku przejęła drużyna gospodarzy i widać było przewagę w posiadaniu piłki. W pierwszej połowie po blisko 30 minutach ciekawej gry kombinacyjnej AP Kotwica Kołobrzeg objęła prowadzenie po golu Michała Michurskiego (1:0). Wiekowianka Wiekowo nastawiona na obronę dostępu do własnej bramki nie zdołała wyrównać i z takim wynikiem obie ekipy zeszły na przerwę do szatni. Po zmianie stron przyjezdni starali się zagrać bardziej ofensywnie jednak dobra gra miejscowych w środku pola skutecznie krzyżowała plany gości. W drugiej połowie spora grupa kibiców obejrzała jeszcze dwa trafienia. Gola na 2:0 zdobył z dobitki Paweł Lenio. Stało się tak za sprawą mocnego strzału z około 20 metrów Wiktora Kosmali. Piłka trafiła w poprzeczkę, a tą okazję wykorzystał wspomniany już autor gola. W ostatnim kwadransie meczu wynik spotkania ustalił Jakub Zieliński (3:0), który przypieczętował wygraną Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg.

Drużynie gratulujemy wygranej, a rywalom dziękujemy za sportową rywalizację.