III liga kobiet: kołobrzeżanki podejmowały lidera

zzpnPo zimowej przerwie na boiska III ligi zachodniopomorskiej wybiegły zespoły kobiece. Nie inaczej było w Kołobrzegu.

Pierwsze spotkanie rundy wiosennej  pomiędzy AP Kotwica Kołobrzeg, a UKS Orzeł 2010 Wałcz odbyło się 19.03. br. na Euroboisku MOSiR w Kołobrzegu.

Po dobrze i ciężko przepracowanej przerwie podopieczne trenera Łukasza Krymowskiego podejmowały lidera i faworyta do awansu, ekipę z Wałcza. W ciekawym i zaciętym meczu mogliśmy zobaczyć kawałek dobrego futbolu w wykonaniu obu drużyn. Zespół gości przyjechał jak po przysłowiowe „swoje” i liczył na łatwy pojedynek. Jednak dobrze ustawiona linia defensywna oraz bardzo dobra gra Klaudii Zaklika w bramce, spowodowały że liderkom grało się trudno. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie dziewczyny z akademii nadal ambitnie walczyły o każdy kawałek boiska oraz stwarzały sytuacje podbramkowe. Trener z Ziemi Wałeckiej musiał dokonać weryfikacji sytuacji na boisku. Zmienniczki dały zamierzony efekt i pod koniec spotkania pomogły zdobyć dwie bramki.

Pomimo przegranej (0:2) z faworytkami, trener kołobrzeżanek podsumowując  mecz powiedział:

„Mamy jeszcze dużo pracy przed sobą, ale jestem dumny z moich podopiecznych za grę, poświęcenie i mnóstwo sił  włożonych w to spotkanie. Jesteśmy młodym zespołem i z meczu na mecz pokazujemy coraz lepszy futbol. Dowodem jest powołanie naszych dwóch piłkarek do kadry województwa”.