I liga kobiet PZPN: pierwszy mecz rundy jesiennej

18 sierpnia br. na Stadionie im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg zainaugurowała sezon piłkarski w grupie północnej I ligi kobiet PZPN.

 

 

 

Rywalkami kołobrzeskiej drużyny były kandydatki do ekstraklasy tzn. Akademia Piłkarska Lechii Gdańsk. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 16 00. Nie było tajemnicą, że faworytkami potyczki są przyjezdne. Gdańszczanki zakończyły ubiegły sezon w pierwszej połowie ligowej tabeli, a jako zespół ograny na tym poziomie, dodatkowo z kilkoma wzmocnieniami okazał się wymagającym zespołem.

Pierwsza połowa rozgrywała się na wyrównanym poziomie. Obie drużyny stwarzały sytuacje bramkowe, walka toczyła się przeważnie w środkowej części boiska. Kołobrzeżanki z szacunkiem podeszły do gości, lecz bez sportowej tremy i z wiarą we własne umiejętności. Nie zraziła ich nawet stracona bramka w 23 minucie (Julia Włodarczyk) do ostatniego gwizdka tej odsłony nie ustawały w atakach.

Po zmianie stron, szczęście uśmiechnęło się do gospodyń. Stało się tak w 47 minucie ponieważ Kinga Kosakowska zdobyła wyrównującego gola z rzutu karnego. AP Lechia Gdańsk to jednak doświadczony zespół, który nie zadowolił się remisem i dwukrotnie trafił do kołobrzeskiej bramki w drugiej części zawodów. Autorką obu goli była Karolina Wierzbicka w 53 oraz 68 minucie meczu (1:3).

Mimo przegranej, drużyna AP Kotwica Kołobrzeg rozegrała ciekawe spotkanie. Jako beniaminek tych rozgrywek sztab szkoleniowy i zawodniczki na pewno wyciągną wnioski z pierwszego spotkania tej rundy.

Gościom gratulujemy wygranej, natomiast miejscowym punków w kolejnych meczach. Dziękujemy naszym wiernym kibicom za doping !

Sponsorzy Akademii