A klasa: udany początek rozgrywek

W miniony weekend swoje rozgrywki zainaugurowała A klasa „Keeza” grupa 7. Nasz zespół udał się do Mielna, by walczyć o pierwsze tej rundy punkty.

W ubiegłym sezonie gospodarze rywalizowali na poziomie ligi okręgowej, więc kołobrzeski zespół wiedział że będą mieć do czynienia z doświadczoną ekipą. Zawody odbyły się w sobotę (28.08) o godz. 17 00 na Stadionie Miejskim przy ul. Mickiewicza 2. Pierwszy kwadrans był bardzo udany dla drużyny gości, ponieważ aż trzykrotnie trafiali do bramki Saturna. Jako pierwszy w tym sezonie dla AP Kotwica Kołobrzeg zdobył gola Jakub Zieliński już w 6 minucie. 5 minut później Konrad Więcek podwyższył na 0:2, a w 14 minucie Konrad ponownie umieścił piłkę w siatce miejscowych (0:3). Przewaga kołobrzeżan była widoczna, a na dowód tego Maksymilian Mularczyk w 20 minucie posłał futbolówkę do bramki gospodarzy (0:4). Tak wysokie prowadzenie spowodowało pewne rozluźnienie w szeregach przyjezdnych i w 25 minucie Saturn zdobywa swojego pierwszego gola (1:4). Autorem był Paweł Śmiech. Trafienie podziałało mobilizacyjnie i przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę (45′), pokonali kołobrzeskiego bramkarza (2:4). Dokonał tego Szymon Starnawski. W przerwie szkoleniowiec AP Kotwica Kołobrzeg, zarysował szkic gry dla swoich podopiecznych, tak aby utrzymać dwubramkowe prowadzenie i podwyższyć korzystny rezultat. Saturn Mielno chciał koniecznie odwrócić losy meczu, lecz bez powodzenia. Za to w 65 minucie sędzia prowadzący wpisał trzeci raz do notesu nazwisko Konrada Więcka, ponieważ zdobył kolejne trafienie dla swojej drużyny (2:5). W 88 minucie zawodów Kacper Araszewski trafił ostatni raz tego dnia dla przyjezdnych (2:6). Gdy wydawało się, że takim wynikiem zakończy się sobotnia potyczka, gospodarze zmniejszyli rozmiar przegranej w 89 minucie (3:6). Determinacją przy zdobyciu bramki wykazał się Mariusz Kuźmicz.

Gratulujemy drużynie Łukasza Galanta pierwszego zwycięstwa w tym sezonie. Natomiast naszych kibiców zapraszamy w niedzielę 5 września br. o godz. 17 30 na Euroboisko. Rywalem gospodarzy będzie Fala AB Frost Gąski.