Junior młodszy: Sokół „przyleciał” do Kołobrzegu

DSC00128Kto przybył w sobotnie (14.05) popołudnie na Euroboisko z pewnością nie narzekał na brak goli. Do Kołobrzegu przyjechał czwarty zespół tabeli juniora młodszego gr.2 KOZPN, Sokół Karlino.

Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg jako lider stawiana była w roli faworyta. O godzinie 15 00 sędzia Adam Ciszewski dał sygnał do rozpoczęcia zawodów.

Zgodnie z przewidywaniami goście nie przystąpili do frontalnych ataków. Ich gra w pierwszej połowie ograniczała się do przemyślanego ustawienia defensywnego. Wyprawy na połowę gospodarzy nie były zbyt częste. Tak ustawiony zespół zmusza rywali do rozgrywania ataku pozycyjnego. Przełamanie szczelnej obrony Sokoła nastąpiło w 29 minucie. Bartosz Szczerba wypatrzył w polu karnym Jarosława Kuchnio, a ten strzałem z bliska otworzył wynik spotkania.

Po zmianie stron karlinianie zmienili nieco ustawienie i od początku zaczęli atakować, by zmienić niekorzystny wynik. Jednak to kołobrzeżanie w 43 minucie zdobywają drugą bramkę. Strzałem z 16 metrów Bartosz Szczerba podwyższa wynik na 2:0. Bartek dał sobie 5 minut przerwy, aby drugi raz sędzia wpisał jego nr koszulki do notesu. Po indywidualnej akcji wbiegł w pole karne Sokoła i strzelił na 3:0. Przyjezdni ograniczali się do długich podań na wychodzącego napastnika. Ten osamotniony w przodzie nie mógł poważnie zagrozić bramce kołobrzeżan. Czwarte trafienie dla AP Kotwica Kołobrzeg zanotował Szymon Klepuszewski w 53 minucie. Po akcji prawą stroną, przelobował bramkarza gości. Ta bramka spowodowała, że mecz zdominował zespół podopiecznych trenera Leszka Ristau. Na dowód tego Oskar Ratajski w 57 minucie strzałem głową posyła piłkę do siatki. Został obsłużony wrzutką Bartosza Szczerby. Po siedmiu minutach Marek Wojciechowski szósty raz zmusił golkipera Sokoła Karlino do wyjęcia piłki z siatki. Jego strzał z prawej strony pola karnego okazał się celny. Siódmego gola dla akademii zdobywa Kacper Wichniewicz. Dzieje się to w 67 minucie. W pojedynku sam na sam pokonuje bramkarza, ku uciesze kolegów i  przybyłych na mecz swoich rodziców. Na minutę przed końcem meczu (79’) Patryk Lewandowski zdobywa ósmą bramkę dla drużyny znad Parsęty. Dobił bez problemu odbitą piłkę bramkarza.