III liga kobiet: Gryfino „zdobyte”

indeksapkotwica_kolobrzegZa nami 9 kolejka rozgrywek III ligi kobiet. Tym razem podopieczne trenera Łukasza Krymowskiego udały się na ziemię gryfińską, aby rywalizować z Energetykiem. Dziś, punktualnie o godzinie 11 00 rozpoczął się mecz na obiekcie przy ul. Sportowej.

Skład AP Kotwica Kołobrzeg :
Zaklika Klaudia, Weronika Wilczkiewicz, Wziątek Monika, Jaworska Aleksandra, Stormann Jagoda, Kosakowska Kinga, Banaś Joanna, Tabaczyk Anna, Bińczyk Kornelia, Szpak Olga, Marcelina Szpak.
Zmiany:
65’ Bagińska Paulina wchodzi za Stormann Jagodę.

Pierwsza połowa rozpoczęła się udanie dla kołobrzeżanek. W 4 minucie Marcelina Szpak wykorzystała dobre prostopadłe podanie Kornelii Bińczyk i pewnym strzałem umieściła futbolówkę w siatce rywalek. Po kwadransie gry sędzia dopatrzył się naruszenia przepisów w polu karnym i wskazał na „11” dla drużyny gości. Rzut karny na gola w 18 minucie zamieniła Kornelia Bińczyk (0:2). W 24 minucie ten sam duet naszych dziewczyn trzeci raz trafia do siatki. Kornelia Bińczyk podaje do Marceliny Szpak, a ta wykonuje swoje zadanie bezbłędnie i trafia celnie. Jeszcze przed przerwą przeciwniczki zdobywają bramką kontaktową, bo w 37 minucie po strzale i rykoszecie, piłka zmyliła naszą bramkarkę i zatrzymała się między słupkami (1:3).

W drugiej odsłonie, 55 minuta to czas w którym ponownie Kornelia Bińczyk strzela gola. Dzięki walce do końca, zmusiła do błędu linię defensywy Energetyka i dzięki temu podnosi wynik meczu na 1:4. Na pewno udany dziś występ zaliczyła Kinga Kosakowska, ponieważ w 71 minucie zawodów dobrze dośrodkowuje z boku boiska do Anny Tabaczyk. Koleżanka rewanżuje się i strzałem z 16 metrów zdobywa 5 bramkę dla drużyny AP Kotwica Kołobrzeg. Po dwóch minutach zespół gospodarzy zdobywa drugą bramkę z rzutu karnego (2:5). Kołobrzeżanki jednak walczą do końca. Na dwie minuty przed ostatnim gwizdkiem, Marcelina Szpak prostopadłym podaniem obsłużyła Kornelię Bińczyk, natomiast ta ustala wynik dzisiejszej potyczki na 2:6 w 78 minucie.

Wygrana Dziewczyn zasłużona. Podkreślmy, że to pierwsza wygrana w tej rundzie. Praca na treningach i cierpliwość została nagrodzona. Zespół powrócił z Równiny Wełtyńskiej w dobrych humorach. Gratulujemy i życzymy kolejnych zwycięstw w III lidze zachodniopomorskiej.

Energetyk Gryfino – Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg 2 : 6 (1:3)