LW trampkarz młodszy: pierwsza wygrana tej jesieni

5 kolejek musieli czekać trampkarze młodsi naszej akademii na pierwszy komplet punktów tej rundy.

W szóstej potyczce ligowej ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych podopieczni Jakuba Szcześniaka udali się do Szczecina, aby tam zmierzyć się z Salosem. Dziś tj. 23 września br. o godz. 18 00 wybiegli na boisko przy ul. St. Ignacego Witkiewicza z nastawieniem wygranej. Włożony wysiłek w to spotkanie opłacił się. Pokonali gospodarzy 2:3. Natomiast sędzia prowadzący wpisał do protokołu nazwiska strzelców:

– Maksymilian Mularczyk

– Patryk Juszczak – asysta Igor Babyn

– Alan Nyk

Pierwsza część meczu to mocne ataki obu drużyn na bramkę przeciwnika. Ofensywa drużyny ze Szczecina powiodła się w 5 oraz 9 minucie meczu. Indywidualne błędy kołobrzeskich stoperów spowodowały, że piłkarze znad Parsęty przegrywali 2:0. Utrata goli podziałała mobilizująco na przyjezdnych. Chęć wyrównania rezultatu była duża. Kibice oglądający zawody widzieli jak siła zespołu z Kołobrzegu rosła z minuty na minutę. Efekt mądrze prowadzonej gry nastąpił w 28 minucie. Maksymilian Mularczyk strzałem z rzutu wolnego zmusił do kapitulacji golkipera Salosu. Jak się okazało, to była ważna bramka kontaktowa. Na kolejne trafienie szczecińska publiczność czekała do 34 minuty. Tym razem Patryk Juszczak był dobrze ustawiony w polu karnym gospodarzy i dobił futbolówkę, która została posłana na bramkę szczecinian przez Igora Babyn z rzutu wolnego. Bramka do szatni rywali znacznie poprawiła nastroje w drużynie AP Kotwica Kołobrzeg.

Druga połowa, to generalnie walka w środku pola, dużo fauli i kar minutowych. Tego wieczoru każda ze stron chciała zainkasować 3 pkt. Najważniejszy jednak moment spotkania, to 63 minuta. Po rzucie rożnym i zamieszaniu w polu karnym Salezjanów bramkę na wagę zwycięstwa (2:3) zdobył świetnie dysponowany tego wieczoru Alan Nyk.

Wygrana to zasługa całej drużyny. Chłopcy udowodnili, że szybko stracone gole nie decydują o porażce. Determinacją i wolą walki pokazali, że potrafią odwrócić losy meczu. Niech ten pojedynek będzie dobrą lekcją futbolu.