III liga kobiet: w niedzielę nie zabrakło goli

zzpnW minioną niedzielę (18.09.)  na kołobrzeskim Euroboisku został rozegrany mecz 3 kolejki III Ligi Kobiet ZZPN. Przeciwnikiem dziewczyn reprezentujących Akademię Piłkarską Kotwica Kołobrzeg była drużyna Olimpii III Szczecin.

Od początku meczu zawodniczki z Kołobrzegu przejęły inicjatywę i cierpliwie dążyły do objęcia prowadzenia. Udało się to w 20 minucie po stałym fragmencie gry. Do piłki podeszła Anna Tabaczyk i uderzeniem z rzutu wolnego pokonała bramkarkę rywalek ze Szczecina.

Do przerwy nie zobaczyliśmy już więcej goli.

Konsekwentna gra dziewczyn w drugiej połowie zaowocowała trzema trafieniami do bramki szczecinianek. Za przewinienie w polu karnym na kołobrzeskiej piłkarce, sędzia wskazał na przysłowiowe „wapno”. Już w 4 minucie 2 połowy Kornelia Bińczyk pewnie wykorzystała rzut karny. Niespełna 2 minuty czekali kibice na kolejną bramkę. Tym razem Kornelia wykończyła akcję całego zespołu.

Wynik meczu ustaliła Kinga Kosakowska i kolejny raz zespół gospodarzy cieszył się ze zdobycia 3 punktów (4:0).

Po 3 kolejkach kołobrzeżanki zajmują pozycję wicelidera rozgrywek i jest to dowód ich ciężkiej pracy na treningach i zaangażowanie podczas dotychczas rozegranych spotkań. Trener Łukasz Krymowski był zadowolony z postawy swoich podopiecznych.