Pracowity miniony weekend

Nie zabrakło sportowych emocji oraz dramaturgii podczas weekendu 19 – 20.01. br., do których przyczynili się zawodnicy kilku roczników naszej Akademii.

 

 

 

 

W sobotę 19.01. br. nasze drużyny rocznika 2007 i 2008 wybrały się do Płotów na finały wojewódzkie swoich lig.
Zespół rocznika 2007 pod kierunkiem Trenera Zbigniewa Ćwirko zaliczył wygraną z AP Szczecinek oraz porażki z AP Pogoń Szczecin i FASE.
Podobnie szczęścia nie miał rocznik 2008: po remisie z AP Pogoń Szczecin zaliczył porażki z Gwardią Koszalin i FASE.
Rozgrywki na najwyższym stopniu podium zakończyły odpowiednio: AP Pogoń Szczecin i FASE. Gratulujemy zwycięzcom!
My cieszymy się z faktu, że jesteśmy w czwórce najlepszych drużyn województwa i jesteśmy dumni z naszych młodych piłkarzy za walkę i pot wylany na boisku. Brawo chłopcy!

To był bardzo pracowity weekend. Oprócz sparingu naszych piłkarek, finału wojewódzkiego ligi młodzika i orlika, zespoły Akademii wybrały się w niedzielę z rocznikiem 2009 i 2009/2010 do Szczecina na turniej Arkonia Cup.

Na boisku spotkało się 12 drużyn w dwóch grupach rozgrywkowych. Chłopcy z rocznika 2009/2010 walczyli dzielnie ze starszymi kolegami i jako jedyni strzelili bramkę Arkonii Szczecin I. Autorem gola był Mikołaj Organek.

Rocznik 2009 zakończył rywalizację grupową na 2 miejscu i awansował do półfinałów. Wówczas zaczęły się emocje. Zacięty półfinał z zawodniczkami Olimpi Szczecin zakończył się remisem 1:1 i serią rzutów karnych. Nasz niesamowity bramkarz Szymon Wajszczyk. kolejny raz nie dał sobie strzelić gola i do finału awansowaliśmy wygrywając karne 2:0.

Finał z Arkonią Szczecin I w regulaminowym czasie gry także nie dał rozstrzygnięcia (0:0), wiec przystąpiliśmy do rzutów karnych, które dopiero po czwartej serii dały rozstrzygnięcie na korzyść Arkonii. Bramkarzem turnieju został Szymon Wajszczyk, a najlepszym strzelcem Cezary Zieliński.
Jesteśmy bardzo dumni z naszych obu drużyn i czekamy na kolejne trofea!

Sponsorzy Akademii