Nadmorski Turniej Halowej Piłki Nożnej r.2009

Po emocjach pierwszych zawodów cyklu Nadmorskiego Turnieju Halowej Piłki Nożnej w Dźwirzynie, drużyn piłkarskich rocznika 2008, przyszła kolej na zespoły rocznika 2009.

 

 

 

 

W dniach 07 – 09 grudnia br. w hali Gminnego Ośrodka Sportu Turystyki i Rekreacji w  kategorii U9 rywalizowało 13 drużyn: Arkonia Szczecin I i II, AP Technik Świdwin, Smyk Stargard 09 i 09/10, Pogoń Prawobrzeże, Bizon Cerkwica, Błękitni Stargard, Jantar Siemyśl, Olimp Gościno, Chrobry Drzonowo. Barwy Akademii Piłkarskiej  Kotwica Kołobrzeg reprezentowały dwie drużyny: AP 09 Trenera Grzegorza Gronkiewicza oraz AP 09/10  Trenera Macieja Kiszkiela.

Pierwsze mecze odbyły się w piątkowe popołudnie. Od godziny 17:00 drużyny rozegrały dwie pierwsze kolejki w swoich grupach. Już na początku rozgrywki odbywały się na bardzo wysokim poziomie, a drużyny pokazywały się z jak najlepszej strony.

Sobotnie (08.12) spotkania rozpoczęła grupa A. Po zaciętej walce, I miejsce w grupie wywalczyła drużyna AP Kotwica 09. Wraz z nią do Ligi Mistrzów awansowały Arkonia I i AP Technik Świdwin. Do Ligi Europy przeszedł Chrobry Drzonowo, Smyk 09 oraz Jantar Siemyśl. Popołudniu oglądaliśmy wiele pięknych bramek w wykonaniu zespołów grupy B. Ostatecznie awans zapewniły sobie AP Kotwica Kołobrzeg 09/10, Pogoń Prawobrzeże oraz Arkonia II.

Niedziela (09.12) to już apogeum emocji dostarczonych przez 9-letnich piłkarzy. Do ostatniego meczu nie wiadomo było kto wygra turniej. Dopiero derby Akademii wyłoniły zwycięzcę – drużynę AP Technik Świdwin. Zostali oni także zespołem Fair Play turnieju. Chłopcy z Akademii 09 zajęli drugie miejsce. Wyróżnienie indywidualne dla najlepszego obrońcy powędrowało do naszego stopera Szymona Gronkiewicza (AP Kotwica 09).

Wszystkie drużyny otrzymały medale i puchary oraz pamiątkowe kalendarze ze zdjęciem swojej drużny.

Już w kolejny weekend spotkamy się z drużynami z całego województwa w rywalizacji rocznika 2010.

 

Kolejność końcowa Liga Mistrzów:

 1. AP Technik Świdwin
 2. AP Kotwica 09 Kołobrzeg
 3. Arkonia I Szczecin
 4. Pogoń Prawobrzeże Szczecin
 5. AP Kotwica 09/10 Kołobrzeg
 6. Arkonia II Szczecin

Kolejność końcowa Liga Europy:

 1. Smyk 09 Stargard
 2. UKS Chrobry Drzonowo
 3. Bizon Cerkwica
 4. Smyk 09/10 Stargard
 5. Olimp Gościno
 6. Błękitni Stargard
 7. Jantar Siemyśl

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy zawodnik: Alwin Łachacz – Pogoń Prawobrzeże Szczecin

Najlepszy strzelec: Antek Grieger – Arkonia I Szczecin – 14 bramek

Najlepszy bramkarz: Ignacy Budzowski – Smyk 09/10 Stargard

Najlepszy obrońca: Szymon Gronkiewicz – AP Kotwica 09 Kołobrzeg

Nagroda Fair Play: AP Technik Świdwin

 

 

 

 

Sponsorzy Akademii