Nadmorski Turniej Halowej Piłki Nożnej r.2008

Jak co roku, przy pomocy Gminnego Ośrodka Sportu Turystyki i Rekreacji w Dźwirzynie, Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg zorganizowała Nadmorski Turniej Halowej Piłki Nożnej w kilku kategoriach wiekowych.

 

 

 

W okresie 30.11 – 02.12.2018r. jako pierwsi rywalizowali chłopcy rocznika 2008. Do gry przystąpiło 11 drużyn: Salos Szczecin, Błękitni Stargard I i II, Energetyk Gryfino, MKS Sparta Gryfice, Arkonia Szczecin, Mewa Resko oraz lokalnie Chrobry Drzonowo i Olimp Gościno. Barwy kołobrzeskie reprezentowali: AP Kotwica Kołobrzeg Biali oraz AP Kotwica Kołobrzeg Niebiescy.

Drużyny grały podzielone na dwie grupy.

Zabawa rozpoczęła się już w piątek 30.11. Dwie pierwsze kolejki rozegrały wszystkie drużyny w swoich grupach. Na czoło wysunęła się drużyna Błękitnych Stargard I. W sobotę 1 grudnia rano rywalizację zaczęła grupa A, gdzie z najlepszej strony pokazała się drużyna AP Kotwica Biali, wygrywając całą tabelę i awansując z I miejsca do Ligi Mistrzów.  Do niej dołączyły drużyny Energetyka i Błękitnych I. Popołudniu zacięta walka toczyła się w grupie B, którą ostatecznie wygrała Mewa Resko, a tuż za nią uplasował się Chrobry Drzonowo i AP Kotwica Niebiescy.

Ale prawdziwa zabawa zaczęła się dopiero w niedzielę 2 grudnia. Trzy najlepsze drużyny z grupy A i grupy B rozgrywały Ligę mistrzów, natomiast pozostałe 6 drużyn Ligę Europy. Całe niedzielne przedpołudnie trwała zacięta walka o Puchar Wójta Gminy Kołobrzeg. Ostatecznie walkę tą wygrała drużyna Błękitnych Stargard I.

Pierwszy raz podczas rozgrywek swoją nagrodę przyznali sędziowie. Zieloną kartę Fair Play otrzymała drużyna Arkonii Szczecin.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe medale i puchary, a trzy najlepsze również nagrody rzeczowe w postaci getrów, piłek i plecaków.

Kolejność końcowa:

 1. Błękitni I Stargard
 2. Mewa Resko
 3. UKS Energetyk Junior Gryfino
 4. AP Kotwica Kołobrzeg „Niebiescy”
 5. UKS Chrobry Drzonowo
 6. AP Kotwica Kołobrzeg „Biali”
 7. Błękitni II Stargard
 8. Sparta Gryfice
 9. Salos Szczecin
 10. Olimp Gościno
 11. Arkonia Szczecin

 

Wyróżnienia indywidualne:

Najlepszy zawodnik: Tomasz Pochwała – Mewa Resko

Najlepszy strzelec: Filip Arent – UKS Chrobry Drzonowo – 9 bramek

Najlepszy bramkarz: Jakub Krywalewicz – UKS Energetyk Junior Gryfino

Najlepszy obrońca: Szymon Kruczyński – Błękitni I Stargard

Nagroda Fair Play: Arkonia Szczecin

 

 

 

 

 

Sponsorzy Akademii