LW junior starszy: wyjazd do faworyta ze Stargardu

W niedzielę tj. 29.10. br. w Stargardzie juniorzy starsi Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg rozegrali swoją 10 kolejkę Ligi Wojewódzkiej ZZPN. Po czterech ostatnich meczach bez porażki, w drużynie zagościł optymizm i z wiarą we własne możliwości pojechali do lidera rozgrywek.

Pierwsza połowa toczyła się spokojnie. Żadna ze stron starała się nie popełnić błędu. Z opinii kibiców wynikało, iż było nawet nudno. Mimo, że świetną okazję miał w 3 minucie Bartłomiej Lal, z bliska przestrzelił nad bramką, to na przerwę zespoły schodziły bez zdobyczy bramkowej.

Gra ożywiła się w drugiej odsłonie. W 55 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Gola zdobyli po akcji w bocznym sektorze boiska . Dośrodkowanie w pole karne dotarło do napastnika szczecineckiego i po zamieszaniu w polu karnym skierował piłkę do siatki przyjezdnych. Podopieczni Michała Wojtowicza musieli coś zmienić w grze, by doprowadzić do wyrównania. Ich akcje coraz częściej powodowały, że defensywa gospodarzy miała problem z obroną własnej bramki. W ostatnim kwadransie zawody toczyły się głównie w środkowej części boiska. W 82 minucie drużyna Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg wywalczyła rzut wolny po faulu na Tomaszu Podolaku. Do piłki podszedł Bartosz Kaźmierczak. Z 25 metrów oddał strzał w kierunku bramki rywali, na tyle precyzyjnie że futbolówka zatrzymała w siatce. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Gratulujemy cennego punktu zdobytego u lidera tabeli.

 

Skład AP Kotwica Kołobrzeg:

Wojciech Wojtowicz, Tomasz Podolak, Łukasz Giliński, Patryk Łątkowski, Filip Lewicz, Bartłomiej Lal, Miłosz Dembski, Mustafa Basriev, Jarosław Kuchnio, Michał Korgul, Bartosz Kaźmierczak.

Rezerwa:

Marek Wojciechowski, Szymon Waliszewski, Asen Asenov ANGELOV.

Sponsorzy Akademii