LW junior starszy: wiele goli przy ul. Śliwińskiego

W 6 kolejce rozgrywek Ligi Wojewódzkiej Juniorów Starszych, na kołobrzeskim Euroboisku zobaczyliśmy drużyny AP Kotwica Kołobrzeg oraz Energetyka Gryfino.

5 maja br. punktualnie o godzinie 17 00 rozpoczęło się spotkanie sąsiadów z tabeli. Obu ekipom zależało bardzo, aby poprawić swój dorobek punktowy.

Mecz nie zaczął się pomyślnie dla gospodarzy, ponieważ w 12 minucie po rzucie karnym goście objęli prowadzenie. Ich radość trwała tylko 1 minutę, bo ładnym uderzeniem z ok. 40 metrów Radosław Lendecki nie dał szans bramkarzowi Energetyka. W 29 minucie przyjezdni wyprowadzili groźny kontratak, który w konsekwencji dał im drugiego gola (1:2).  W pierwszej połowie więcej piłek w siatce nie było.

Po zmianie stron kibice Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg zobaczyli znacznie lepiej grający swój zespół. Do wyrównania doprowadził Mateusz Sielicki w 53 minucie (2:2). Natomiast Tomasz Podolak odpowiednio w 62 i 70 minucie swoimi celnymi strzałami spowodował, że kołobrzeżanie prowadzili 4:2. W 79 minucie Mustafa Basriev podwyższył wynik na 5:2. Rywale do końca zamierzali odmienić rezultat i w 87 minucie pokonali bramkarza gospodarzy. Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych Trenera Łukasza Galanta, gdyż w doliczonym czasie gry Kacper Tłoczkowski ustalił wynik całego spotkania na 6:3.