LW junior młodszy: nastał Świt nad morzem

Po ostatniej wygranej w Gryfinie, wzrósł apetyt na kolejne punkty. Tym razem należało pokonać Gości ze Szczecina.

27 kwietnia br. o godz. 11 00 na Euroboisku rozpoczął się mecz 8 kolejki rozgrywek szczebla wojewódzkiego pomiędzy AP Kotwica Kołobrzeg, a Świt Szczecin. Goście, którzy tydzień temu wysoko pokonali Salos Szczecin, zajmują miejsce wyżej w tabeli i przybyli nad Parsętę w roli faworyta.

Gospodarze zaczęli zawody zdecydowanie i zamierzali szybko objąć prowadzenie. Nie było to jednak proste, ponieważ goście także potrafią atakować i stwarzali zagrożenie pod bramką gospodarzy. Szczególnie byli groźni po stałych fragmentach gry. Gdy wydawało się, że drużyny zejdą na przerwę z zerowym dorobkiem bramkowym, Filip Wyrwisz wyprowadził kołobrzeski zespół na prowadzenie w 44 minucie. Z ostrego kąta pokonał bramkarza gości precyzyjnym strzałem do siatki.

Druga połowa, to już popis strzelecki podopiecznych Trenera Michała Wojtowicza. Stało się tak dlatego, że w szatni szkoleniowiec zwrócił uwagę na precyzyjne realizowanie przedmeczowych założeń taktycznych. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Dla AP Kotwica Kołobrzeg hattricka ustrzelił Kacper Śmielewski (55′, 60′, 66′). Filip Wyrwisz ponownie trafił do siatki gości w 88 minucie, a gorszy od kolegów nie chciał być Mikołaj Kużownik i w 90 minucie zdobył szóste trafienie dla swojej drużyny. Goście w drugiej połowie odpowiedzieli dwoma golami (70′, 75′).

Gospodarze zasłużenie wgrali 6:2 i udowodnili sobie oraz kibicom, że potrafią pokonać wyżej notowany zespół.