LW junior młodszy: mecz sąsiadów w tabeli

W poniedziałek tj. 5 listopada br. na Euroboisku w Kołobrzegu, został rozegrany mecz 14 kolejki rozgrywek Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych.

Rywalami Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg był zespół Football Academy Szczecin. Spotkanie rozpoczęło się o godz. 17 30. Wynik otworzyli przyjezdni w 16 minucie. Wykorzystali brak komunikacji między bramkarzem a, defensorami i po zamieszaniu pod bramką Szymon Stóżyk trafił do siatki. W pierwszej połowie mecz mógł się podobać, ponieważ oba zespoły prowadziły grę w szybkim tempie.

Po zmianie stron do bramki jako pierwsi trafili gospodarze. Gola, który był niewątpliwie ozdobą tego meczu zdobył w 50 minucie Mateusz Szymański. Prawie z połowy boiska posłał piłkę do bramki za przysłowiowy „kołnierz” szczecińskiego golkipera (1:1). Po siedmiu minutach prowadzenie ponownie objęli przyjezdni. Przeprowadzili akcję środkiem boiska, następnie piłka trafiła w lewy sektor na wysokości pola karnego i z około 20 metrów podwyższyli wynik na 1:2. Uczynił to Mateusz Urbański. Mimo stwarzanych okazji gospodarzom nie udało się wyrównać. Należy jednak pochwalić kołobrzeski zespół za walkę i determinację do ostatniego gwizdka.

Ogólnie spotkanie stało na dobrym poziomie i obfitowało w akcje bramkowe. Zebrani kibice obserwowali dynamiczne zwroty akcji i liczne strzały na bramki.

Tym razem punkty pojechały do Szczecina. Okazja do podreperowania dorobku punktowego kołobrzeżan już 10 listopada w Choszcznie. Życzymy wygranej!