Liga okręgowa gr.3: podium na zakończenie sezonu – podsumowanie

Sezon 2023/2024 w Lidze okręgowej grupy 3 zakończony.

 

 

 

W związku z faktem, że drużyna Wybrzeża Biesiekierz nie stawiła się na ostatni mecz rundy rewanżowej, AP Kotwica Kołobrzeg dopisała do swoich ligowych oczek komplet punktów. Tym samym zajęła 3 miejsce w ligowej tabeli. To bardzo dobry wynik, zważywszy że w sezonie 2022/2023 zespół Michał Michurskiego uplasował się na 7 lokacie. Jest progres, widać że pomysł na grę zdolną młodzieżą z Akademii, wspieraną doświadczonymi zawodnikami daje rezultaty.

W zakończonym sezonie na 30 spotkań, kołobrzeska drużyna wygrała 19 razy, 5 razy zremisowała i doznała 6 porażek. Warto podkreślić, że zdobyła aż 91 goli, przy 33 straconych. Te dane pokazują, że AP Kotwica Kołobrzeg chce i gra futbol na tak, ofensywnie, konstruując ciekawe akcje i dając radość swoim kibicom i sympatykom. Zespół przy swoim całym zaangażowaniu w ataku, nie zapomina o grze obronnej. To również napawa optymizmem.

Trzeba w tym miejscu podziękować wszystkim zawodnikom i trenerom za dużą pracę, aby osiągnąć taki wynik sportowy. To był długi i trudny sezon dla wszystkich. Zespół zdobył kolejne doświadczenia, ale to co równie istotne, wychowankowie i miejscowa młodzież może grać w piłkę we własnym klubie na seniorskim poziomie.

Dziękujemy wszystkim sponsorom i rodzicom, za pomoc i angażowanie się w życie drużyny i klubu. Gramy dla Was i dlatego informujemy, że widzimy się po wakacjach na boiskach naszego województwa. Zapraszamy !

Sponsorzy Akademii