Liga okręgowa gr.1: pierwsze wiosenne zwycięstwo

W 17 kolejce rozgrywek ligi okręgowej gr. 1 do Kołobrzegu przyjechał zespół Sarmata Dobra.

AP Kotwica Kołobrzeg po raz pierwszy tej piłkarskiej wiosny wystąpiła w roli gospodarza. Zawody odbyły się w minioną niedzielę 19 marca o godz. 17 00 na Euroboisku. Mając na uwadze pierwszą pechową przegraną drużyny AP Kotwica Kołobrzeg tydzień temu, w szeregach miejscowych dawało się odczuć sportową złość i chęć pokazania, że stać ich na dobry występ. Od pierwszego gwizdka sędziego podopieczni Michała Michurskiego rozpoczęli grać to, co lubią czyli konstruowanie akcji od tyłu. Młody zespół podszedł ambitnie do zadania i z upływem czasu coraz częściej gościł w obrębie pola karnego przyjezdnych. Mimo, że to Sarmata Dobra otworzyła wynik w 39 minucie po rzucie wolnym w żaden sposób nie wpłynęło to na postawę gospodarzy (0:1). Na początku drugiej połowy szczęście było po stronie gości, ponieważ podwyższyli rezultat na 0:2 w 55 minucie. Jak się później okazało wyczerpali limit zdobyli goli w tym spotkaniu. W 65 minucie Mateusz Rzeszotarski zdobywa kontaktowego gola (2:1) i tym samym Akademia uwierzyła, że losy tej rywalizacji można odwrócić. Nie zwalniali tempa, w efekcie czego w 78 minucie doprowadzają do wyrównania (2:2). Autorem gola ponownie Mateusz Rzeszotarski. Jednak scenariusz nakreślony przez szkoleniowca kołobrzeżan w szatni wskazywał na komplet oczek tego dnia. Już w 82 minucie plan zaczął się krystalizować, bowiem gospodarze wyszli na prowadzenie (3:2). Tym razem do notesu sędzia prowadzący wpisał nazwisko Wiktora Ryckiewicza. Jak kruche jest jednobramkowe prowadzenie przekonał się już nie jeden zespół, stąd miejscowi nie rezygnowali z ataków. W konsekwencji udało im się w 90 minucie ustalić wynik zawodów na 4:2. To grający trener Michał Michurski posłał futbolówkę do siatki rywali.

Serdecznie gratulujemy determinacji w dążeniu do wygranej i zwycięstwa. W takich meczach cementuje się drużyna!