Liga Mistrzów w Szczecinie wygrana !

W ostatnią sobotę 16.02.2019r. zawodnicy Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg z rocznika 2008 udali się do Szczecina na finały Szczecińskiej Ligi Mistrzów.

 

 

W rozgrywkach organizowanych przez Football Arenę tylko w ten weekend zagrało 120 chłopców i dziewczynek z całego regionu. Podstawową zasadą turnieju jest przybranie nazwy oraz barw najlepszych klubów europejskich. Zespół Akademii grał w barwach Manchesteru City.

Turniej organizowany jest już po raz czwarty przez Akademię Piłkarską Football Arena.  Impreza rozpoczęła się w listopadzie zeszłego roku, kiedy po raz pierwszy nasi piłkarze zmierzyli się z rywalami w fazie grupowej. W grudniu był czas rewanżu. Z fazy grupowej młodzi piłkarze awansowali na I miejscu do Ligi Mistrzów. Drużyna prowadzona przez trenerów: Grzegorza Gronkiewicza i Bartosza Stadnika grała w składzie: Szymon Wajszczyk, Kacper Rajkowski, Jakub Stępczyk, Antoni Węgłowski, Szymon Gronkiewicz, Mikołaj Miszczyszyn, Tymon Organek, Maksymilian Kozak, Cezary Zieliński i Mateusz Ginter.

W pierwszej rundzie finałów – Lidze Europy zagrały między innymi Pogoń Szczecin, SALOS czy dziewczynki z Olimpii Szczecin. I właśnie te drużyny, w tej kolejności zajęły najwyższe miejsca w rozgrywkach.

Po południu wystartowały finały Ligi Mistrzów. W finale drużynie AP Kotwica Kołobrzeg przyszło się zmierzyć z Bayernem Monachium (Football Factory Przecław), Napoli (R-Football Goleniów), Realem Madryt (Żaki Dąbie), Barceloną (Gavia Choszczno) oraz Borussią Dortmund (AP Football Arena).

Rywalizacja była bardzo zacięta i dopiero ostatni mecz z Borussią zadecydował o zwycięstwie Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg. W ten sposób drużyna zasłużyła na atrakcyjną nagrodę główną, czyli wyjazd na mecz Herthy Berlin.

Oprócz głównego trofeum, nasi piłkarze zgarnęli także wszystkie nagrody indywidualne: najlepszy bramkarz Szymon Wajszczyk, najlepszy zawodnik Tymon Organek oraz król strzelców Mateusz Ginter.

 

Serdecznie gratulujemy wygranej !

 

 

 

Sponsorzy Akademii