II liga kobiet: zwycięstwo na koniec sezonu !

Bardzo okazałym zwycięstwem Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg kończy pierwszy sezon w II Lidze Kobiet !

Przyjezdne otworzyły wynik spotkania  w 13 minucie. Przeprowadziły atak kombinacyjny środkiem boiska i strzałem z bliska wyszły na prowadzenie. Ten rezultat mógł się zmienić na korzyść gospodyń, które silnymi strzałami z dystansu sprawdziły wytrzymałość poprzeczki bramki gości. Były to Kinga Kosakowska oraz Kornelia Bińczyk. Ponadto po strzale Natalii Fidos z rzutu wolnego piłka minimalnie minęła  bramkę.

W pierwszej akcji drugiej połowy podopieczne Łukasza Krymowskiego odrobiły stratę za sprawą gola Kingi Kosakowskiej. Tym samym mecz zaczął się od początku. To, co wydarzyło się pomiędzy 64, a 70 minutą to swoisty koncert gry kołobrzeskich zawodniczek. Prowadzenie wzrastało po trafieniech Natalii Fidos, Olgi Szpak i Kornelii Bińczyk. W tym fragmencie spotkania  Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg prowadziła już 4:1.

Piąta bramka to potwierdzenie ciężkiej pracy na boisku w drugiej połowie. Natalia Fidos zagrywa na prawe skrzydło do Anny Tabaczyk, która wygrała pojedynek jeden na jeden, a dośrodkowanie wykończyła fantastycznym golem ustalając wynik spotkania Kornelia Bińczyk 5:2 (0:1).

Po tym ostatnim gwizdku trudnego meczu, pierwszego sezonu na szczeblu II – go ligowym poprosiliśmy trenera o kilka słów.

AP: Po tym spotkaniu można powiedzieć, że cel został zrealizowany.

ŁK: Po tej wygranej wyprzedzamy Orła Wałcz w tabeli i kończymy nasz pierwszy sezon II ligi na 7 miejscu. Biorąc pod uwagę problemy ze zdrowiem naszych zawodniczek w pierwszej rundzie, to już w rundzie rewanżowej sezonu 2017 / 2018 pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony. Utrzymanie w II Lidze Kobiet, to mały sukces wszystkich osób które były zaangażowane w tym sezonie.

AP: Nie możecie zapominać o wiernych kibicach.
ŁK: Oczywiście nie możemy zapomnieć o naszych wspaniałych kibicach, którzy dzisiaj pokazali, że też ciężko „trenowali” w tym sezonie i dzisiaj podczas meczu było ich słychać przez całe 90 minut. Duże brawa dla wszystkich sympatyków naszego zespołu.

AP: Dziękujemy za rozmowę.

Gole zdobywały:

46 min. Kinga Kosakowska
64 min. Natalia Fidos
69 min. Olga Szpak
70 min. Kornelia Bińczyk
88 min. Kornelia Bińczyk

Skład AP Kotwica Kołobrzeg :
Klaudia Zaklika, Julia Gruchała ( 85 min. Klaudia Kawałek ), Szpak Olga, Martyna Iwanejko, Małgorzata Kowalczuk, Monika Wziątek, Kinga Kosakowska ( 75 min. Martyna Kostuś ), Natalia Fidos, Oliwia Iwanejko ( 46 min. Anna Tabaczyk ), Marcelina Szpak, Kornelia Bińczyk.

Korzystając z okazji warto dodać, że drużyna prowadzona przez trenera Łukasza Krymowskiego po trzech latach ciężkiej pracy i wyrzeczeń, awansowała rok temu jako zwycięzca III ligi na poziom II ligi grupy wielkopolskiej.

W aktualnym sezonie osiągnęła zamierzony cel, jaki stawia sobie każdy beniaminek, czyli utrzymanie. Siódma lokata, to bardzo dobry wynik !

Nasze Panie i Sztab Szkoleniowy w pełni zasłużyli sobie na gorące gratulacje !