II liga kobiet: z Chełmży wrócić z tarczą

Trzecia kolejka rozgrywek II Ligi Kobiet Grupy Wielkopolskiej przeszła do historii. Zespół Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg udał się do Chełmży, aby tam podtrzymać dobrą passę

W niedzielę 16 września o godz. 14 00, kołobrzeżanki były podejmowane przez miejscowy KKP Chełmża. Gospodynie po wysokiej wygranej w 2 kolejce miały wyraźną ochotę do kolejnej zdobyczy punktowej.

Po ciekawej grze podopieczne Łukasza Krymowskiego odniosły cenne zwycięstwo i pokonały na wyjeździe rywalki.

Od pierwszej minuty obie drużyny grały odważnie i z dużym zaangażowaniem. Jednak to zespół znad Parsęty lepiej wykorzystywał swoje okazje i na przerwę po bramkach Moniki Wziątek, Kingi Kosakowskiej i Natalii Fidos zespół przyjezdnych schodził w lepszych nastrojach. Jeszcze przy wyniku 0:2 dla AP Kotwica Kołobrzeg, gospodynie miały jeszcze szansę na gola kontaktowego, lecz strzał z 11 metrów obroniła Klaudia Zaklika.

W drugiej połowie kolejnego gola strzeliła Natalia Fidos. Dla drużyny gospodyń tym razem skutecznie z 11 metrów strzelała Aleksandra Gaweł. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:4, a po meczu kołobrzeski szkoleniowiec powiedział:

ŁK: Cieszy kolejna wygrana zwłaszcza na tak trudnym terenie.

AP: Jak zwykle mogliście liczyć na kibiców, prawda?

ŁK: Oczywiście. Podziękowania ślemy również dla najwierniejszych kibiców naszej drużyny, którzy dopingowali nas na stadionie w Chełmży.

AP: Przyłączamy się do podziękowań i gratulujemy całemu zespołowi wygranej!

ŁK: Dziękujemy.