II liga kobiet: wyjazd do lidera rozgrywek

Niezwykle ciekawie zapowiadał się mecz 8 kolejki rozgrywek II Ligi Kobiet Grupy Wielkopolskiej. Podopieczne Trenera Łukasza Krymowskiego udały się do lidera tabeli, zespołu WAP Włocławek.

W sobotę 20 października br. o godz. 15 00 na obiekcie Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Chopina 8 rozpoczął się ten niezwykle ważny pojedynek dla obu ekip.

W pierwszej połowie mecz toczył się w szybkim tempie i obie drużyny chciały otworzyć wynik meczu. Jako pierwszy z prowadzenia cieszył się zespół gospodyń, ponieważ Oliwia Frontczak w 17 minucie trafiła do siatki Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg. Od tej chwili kołobrzeżanki były zmuszone „gonić” wynik. W 33 minucie na akcję indywidualną zdecydowała się Kornelia Bińczyk. Po ograniu zawodniczek linii defensywnej dograła piłkę do Kingi Kosakowskiej, która uderzeniem zza  pola karnego doprowadziła do remisu.

W drugiej odsłonie obie drużyny nie chciały bronić remisu, tylko grać o 3 punkty. Od 81 minuty zespół Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg grał w dziesiątkę, kiedy to drugą żółtą kartkę zobaczyła Marcelina Szpak i w konsekwencji musiała opuścić boisko. Nie podłamało to morale kołobrzeskiego zespołu, który nadal dążył do zwycięstwa. Ten zamiar powiódł się w 89 minucie meczu. Na lewej stronie boiska Kinga Kosakowska wygrała pojedynek jeden na jeden i dośrodkowała piłkę w pole karne. Po dwóch próbach strzałów gości piłka dotarła do Natalii Fidos, która to celnym uderzeniem posłała futbolówkę do siatki rywalek i uciszyła trybuny we Włocławku (1:2). W ten sposób komplet punktów trafi do Kołobrzegu.

Schodzącego do szatni Trenera Łukasza Krymowskiego poprosiliśmy o pomeczowy komentarz:

Kolejny raz nasz zespół pokazał, że potrafi wygrywać z zespołami silniejszymi.  Duże serce i walka do ostatniego gwizdka meczu została nagrodzona. Radość z wywiezienia 3 punktów z tak trudnego terenu jest ogromna. Po raz kolejny dziękujemy naszym kibicom, którzy zasiedli na trybunach we Włocławku. Mimo, że byli w mniejszości było słychać ich wsparcie na boisku !!!