II liga kobiet: wicelider przyjechał nad morze

Za nami ostatni mecz rundy jesiennej II Ligi Kobiet Grupy wielkopolskiej. Nad Bałtyk przyjechał wicelider tabeli Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski.

Do sportowej rywalizacji doszło w sobotę 10 listopada br. o godz. 13 30 na Stadionie im. Sebastiana Karpiniuka. Przed meczem zawodniczki Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg wiedziały, że drużyna gości będzie chciała zgarnąć pełną pulę punktową.

Pierwsza połowa to bardzo wyrównane spotkanie. Należy wspomnieć, że walka toczyła się o każdy centymetr boiska. Na prowadzenie pierwsze wyszły przeciwniczki z Ostrowa po ładnym uderzeniu zza pola karnego w 24 minucie meczu. Autorką tego trafienia była Weronika Kowalska. Był to impuls dla kołobrzeskiego zespołu, który ruszył do odrabiania strat. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Monika Wziątek w 28 minucie przepięknym uderzeniem głową doprowadziła do wyrównania.

Po zmianie stron publiczność zobaczyła festiwal skuteczności w wykonaniu kołobrzeskich Dziewczyn. W 57 minucie Natalia Fidos wyprowadza Akademię Piłkarską Kotwica Kołobrzeg na prowadzenie (2:1). W 62 minucie Kornelia Bińczyk podwyższa rezultat na 3:1. Dwie minuty później (64’) ponownie Natalia Fidos trafia piłką do siatki (4:1). W 85 minucie sędzia znów wpisuje do notesu nazwisko Moniki Wziątek, gdyż zdobyła gola na 5:1. Szóste trafienie było autorstwa Natalii Fidos w 88 minucie. Swój piłkarski głód strzelecki zaspokoiła również Kornelia Bińczyk, ponieważ w 90 minucie zmusiła bramkarkę przyjezdnych do kapitulacji. Ostatnie słowo należało jednak do drużyny Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski. W doliczonym czasie gry strzałem z rzutu karnego zmniejszyły rozmiar przegranej do 7:2.

W pełni zasłużona wygrana kołobrzeskiego zespołu. Zwieńczenie ciężkiej pracy i pokonanie wicelidera w dobrym piłkarsko stylu pokazało, że teraz przyszedł czas na regenerację i podsumowania. W rundzie wiosennej kołobrzeski zespół Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg rozpocznie walkę jako lider.

Po ostatnim gwizdku zabraliśmy trochę czasu Trenerowi Łukaszowi Krymowskiemu, aby podzielił się swoimi wrażeniami.

AP: Niezwłocznie po meczu było świętowanie?

ŁK: Tak. Pierwsza okazja, to zdobycie Mistrza Jesieni a druga to fakt, że kierownik drużyny Krzysztof Barszczewski obchodzi urodziny – jeszcze raz sto lat, Krzysiu !

AP: Zwycięstwo, to miły prezent również dla kierownika.

ŁK: Oczywiście. Cieszy fakt, że mimo niekorzystnego wyniku z pierwszej połowy zespół kolejny raz pokazał charakter i zdołał wygrać mecz.

AP: Można było po pierwszej połowie bronić tego wyniku.

ŁK: Nie. Nikt chyba nie spodziewał się wygrania meczu w takim stylu, ale to pokazuje możliwości naszego zespołu.

AP: Można odnieść wrażenie, że kołobrzescy kibice Was polubili. Prawda?

ŁK: W tym miejscu dziękujemy również naszym kibicom za wspaniały doping na trybunach każdego stadionu na którym graliśmy.  Byliście wszędzie i czekamy na wiosnę. Brawo wy !

AP: Jaki macie plany na najbliższy okres?

ŁK: Teraz przed nami zasłużony odpoczynek i okres przygotowawczy przed rundą wiosenną. Będziemy gotowi. Runda jesienna za nami i po 11 kolejkach lidera mamy … .

AP: Serdecznie gratulujemy zespołowi i sztabowi szkoleniowemu wygranej oraz umocnienia się na pierwszym miejscu. Dziękujemy za rozmowę.

ŁK: Dodam coś na koniec. Podziękowania ślemy również dla Zarządu Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg za możliwość rozwijania naszej pasji i umożliwienie przygotowania się do każdego meczu w jak najlepszych warunkach. Brawo Zarząd !