II liga kobiet: trudny mecz w Wałczu

Na zakończenie rundy jesiennej II Ligi Kobiet Grupy Wielkopolskiej drużyna Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg zremisowała w Wałczu z bardzo mocną drużyną Orła 0:0.

Po meczu trener Łukasz Krymowski powiedział:

To cenny punkt zdobyty na trudnym terenie w Wałczu.

Tak, jak można było przewidzieć przed meczem, to zawodniczki gospodyń prowadziły grę podczas tego spotkania. Kołobrzeżanki zdobytym doświadczeniem w poprzednich meczach bardzo umiejętnie się broniły i wyprowadzały groźne kontrataki.

Przez całe spotkanie zespół utrzymał koncentrację. Obyło się również bez błędów indywidualnych, po których zdarzały się utraty bramek w poprzednich meczach ligowych. Podczas rywalizacji były co prawda, trzy sytuacje do strzelenia gola, ale zawiodła skuteczność.

Niewątpliwie całej drużynie należą się duże brawa za całą rundę jesienną, którą kołobrzeski zespół rozegrał jako beniaminek.

Cieszy fakt, że w szeregi Dziewczyn wrócił optymizm po trudnym okresie jaki był spowodowany kontuzjami kilku zawodniczek. To powodowało, iż trener nie zawsze mógł korzystać z całego potencjału drużyny jakim dysponował na początku rozgrywek. Teraz nastąpi przerwa od treningów. Trener słusznie podsumował:

Wykorzystamy ten czas na analizę oraz leczenie urazów i rehabilitację.

Skład AP Kotwica Kołobrzeg :
Zaklika Klaudia, Kawałek Klaudia, Szpak Olga, Monika Wziątek, Iwanejko Martyna, Szpak Marcelina, Joanna Banaś, Kostuś Martyna, Gruchała Julia, Rojek Natalia, Bińczyk Kornelia.

 

Dziękujemy całemu zespołowi za reprezentowanie regionu i klubu na wyższym szczeblu rozgrywkowym. Nasze Panie udowodniły, że mają charakter i mimo problemów, dały powody do tego żeby z optymizmem myśleć o rundzie rewanżowej.

Powodzenia !

Sponsorzy Akademii