II liga kobiet: sąsiad z tabeli przyjechał nad morze

Przedstawicielki regionu kujawsko – pomorskiego, reprezentujące klub KPP Chełmża były rywalkami AP Kotwica Kołobrzeg w 8 kolejce rozgrywek II ligi kobiet.

Punktualnie o godz. 12 00, w sobotę 14 października br. obie ekipy żeńskich drużyn wybiegły na Euroboisko przy ul. Śliwińskiego w Kołobrzegu. Pierwsze 45 minut było wyrównanym spotkaniem. Kołobrzeżanki stwarzały zagrożenia pod bramką gości, lecz były zbyt niedokładne, aby na przerwę schodzić zadowolone z prowadzenia. Mimo, że do siatki rywalek trafiła Marcelina Szpak w 23 minucie, to w rezultacie mogło wyglądać to lepiej. Drużyna z Chełmży także zdobyła jednego gola i w konsekwencji spotkanie było nierozstrzygnięte (1:1).

Niestety dla gospodyń w drugiej połowie przyjezdne dość szybko objęły prowadzenie (1:2) i w tym momencie wdarła się nerwowość w szeregi kołobrzeżanek. Chęć szybkiego odrobienia strat spowodowała, że momentami zapominały o defensywie. To wykorzystały przeciwniczki i wygrały całe zawody 1:4.

Po meczu trener Łukasz Krymowski krótko, ale rzeczowo powiedział:

Kolejne doświadczenie za nami, które zaowocuje w przyszłości.

Wierzymy, że tak będzie. Teraz przyszedł czas na wnioski. Za tydzień walka o kolejne punkty. Wierzymy, że z powodzeniem !

Skład AP Kotwica:

Zaklika Klaudia,Kawałek Klaudia, Szpak Olga, Wziątek Monika, Iwanejko Martyna, Tabaczyka Anna, Wilczkiewicz Weronika ( 58 min. Szygenda Agnieszka ), Rojek Natalia, Fidos Natalia, Szpak Marcelina, Bińczyk Kornelia.

Sponsorzy Akademii