II liga kobiet PZPN: znów sąsiedzkie spotkanie

W niedzielę 15 listopada br. o godz. 13 00 odbyło się zaległe spotkanie 8 kolejki rozgrywek II ligi kobiet PZPN gr. zachodniej.

Na Stadion im. Sebastiana Karpiniukaw Kołobrzegu przyjechał zespół Medyka II Konin. Rezerwy ekstraklasowej drużyny przed tym meczem zajmowały lokatę bezpośrednio przed kołobrzeską akademią. Zapowiadał się więc wyrównany pojedynek. Z uwagi na panującą pandemię, po raz kolejny w tym sezonie kibice nie mogli wspierać swojej drużyny z trybun. Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg świetnie rozpoczęła zawody, ponieważ już w 7 minucie Marta Krakowska zdobyła gola (1:0) po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. W tej części zawodów gra toczyła się na wyrównanym poziomie. Zarówno goście mieli swoje okazje do zdobycia gola oraz gospodynie. Jednak więcej trafień do siatki obu bramek nie było.

Po zmianie stron to zespół Medyka lepiej zaczął grę. Wysoki pressing sprawił, że już w 49 minucie goście wyrównali po akcji środkiem pola (1:1). Do 77 minuty utrzymywał się wynik remisowy i temu odpowiadała sytuacja na murawie. Niestety dla miejscowych od tego momentu zaczęła się rysować przewaga przyjezdnych. To właśnie w tym czasie rywalki z Konina wyszły na prowadzenie (1:2). Kołobrzeżanki musiały zaryzykować innym stylem, aby doprowadzić do wyrównania. Nie udało się, a w 88 minucie goście powiększyli przewagę celnym trafieniem (1:3). Mimo ambitnej postawy kołobrzeżanek oraz przedłużonego czasu gry nie udało się pokonać bramkarki Medyka.

Było to ostatnie spotkanie rundy jesiennej w grupie zachodniej. AP Kotwica Kołobrzeg zajęła 5 lokatę na centralnym szczeblu rozgrywek.Teraz nastąpi przerwa. Przyjdzie pora na wnioski oraz analizy.