II liga kobiet: po zwycięstwo na wagę Mistrza II ligi !

Mecz 20 kolejki rozgrywek II Ligi Kobiet Grupy Wielkopolskiej, należał do jednych z najważniejszych w dotychczasowej historii piłki kobiecej w naszym regionie.

Spotkanie odbyło się w niedzielę 9 czerwca br. w Koszalinie na obiekcie przy ul. Władysława Andersa 16, o godz. 15 00. Kołobrzeżanki wyjeżdżając na te zawody wiedziały, że zwycięstwo w tej kolejce zapewni im awans do I Ligi Kobiet Grupy Północnej.

Marzenie się spełniło. Kołobrzeskie Panie pokonały zespół Victorii Sianów w stosunku 1:4. W 34 minucie padł gol samobójczy i w ten sposób Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg objęła prowadzenie (0:1). W 50 minucie Gospodynie wyrównały na 1:1. Natomiast 58 minuta należała do Natalii Fidos, która pokonała bramkarkę z Sianowa i wyprowadziła kołobrzeski zespół na prowadzenie (1:2). Przyjezdne nie zwalniały tempa i dążyły do podwyższenia rezultatu. Ta sztuka udała się ponownie Natalii Fidos w 86 minucie, gdzie to precyzyjnie posłała futbolówkę między słupki bramki Victorii (1:3). Wynik całego meczu ustaliła Kinga Kosakowska na dwie minuty przed upływem regulaminowego czasu gry. Dzięki jej uderzeniu sędzia wpisał do protokołu meczowego rezultat 1:4 dla AP Kotwica Kołobrzeg.

Tym zwycięstwem nasze Dziewczyny na dwie kolejki przed końcem rozgrywek zapewniły sobie Mistrzostwo II Ligi Kobiet Grupy Wielkopolskiej i niezależnie od uzyskanych wyników w następnych spotkaniach mogą myśleć o rozgrywkach na zapleczu Ekstraklasy.

Gorąco gratulujemy całej drużynie i sztabowi szkoleniowemu wygranej ! Na ten sukces zasłużyły nie tylko grające w tym meczu zawodniczki, ale wszystkie które są podopiecznymi Trenera Łukasza Krymowskiego i Kierownika Krzysztofa Barszczewskiego.