II liga kobiet: mecz w samo południe…

Kibice dość licznie przybyli na Stadion im. Sebastian Karpiniuka zobaczyli kilka bramek, choć musieli na nie trochę poczekać.

4 maja br. o godzinie 12 00 Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg rozpoczęła rywalizację z drużyną Biało – Zielone Gdańsk.

Goście, to zespół broniący się przed spadkiem. Niewygodny rywal, który nie ma nic do stracenia. Dla nich przyjazd do lidera, to okazja do wywalczenia choćby jednego punktu. Gdańszczanki wysoko zawiesiły poprzeczkę gospodyniom i nie pozwalały im rozwijać akcji ofensywnych. Nie tylko się broniły, lecz starały się zagrażać kołobrzeskiej bramce. Skuteczne w pressingu powodowały, że kołobrzeżanki musiały coś zmienić w swojej taktyce, ponieważ w pierwszej połowie nie udało się trafić do siatki przyjezdnych (0:0).

W szatni Trener Łukasz Krymowski nakreślił zupełnie inną strategię na najbliższe 45 minut, wskazał elementy do poprawy i oczekiwał ich realizacji po wejściu na murawę. W 8 minucie drugiej połowy (53’), Kornelia Bińczyk wyprowadziła AP Kotwica Kołobrzeg na prowadzenie. Ich sympatykom wydawało się, że kolejne bramki są kwestią kolejnych minut. Entuzjazm został nieco ostudzony, gdy Biało – Zielone wyprowadziły groźny atak lewą stroną boiska i doprowadziły do wyrównania w 63 minucie. Blisko 20 minut trwał okres niedowierzania kibiców, ale zarazem wzmożonego dopingu swojego zespołu. W 82 minucie Natalia Fidos zdobyła gola na 2:1. W 86 minucie nazwisko Kingi Kosakowskiej (kapitan drużyny) zostało zapisane przez sędziego. Ten trzeci gol spowodował wybuch radości na trybunach, bo wiele wskazywało na to, że zwycięstwo jest blisko. Bramka ustalająca wynik na 4:1 została zdobyta znów przez Natalię Fidos w ostatniej minucie meczu.