II liga kobiet: historyczny mecz

Do meczu obfitującego w dużą ilość strzelonych goli doszło w minioną niedzielę 28 października br. o godz. 13 00 na Stadionie im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu.

 

 

 

 

Licznie przybyli kibice żeńskiej drużyny Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg zamierzali się przekonać, czy ich ekipa zdoła pokonać Viktorię Sianów. W początkowym okresie zawodów byliśmy świadkami wyrównanego widowiska. Nie było widać różnicy w umiejętnościach zespołów, które zajmują odległe od siebie miejsca w tabeli II ligi Kobiet Grupy Wielkopolskiej. W 18 minucie rozpoczął się kilkuminutowy okres całkowitej dominacji na murawie kołobrzeżanek prowadzonych przez Łukasza Krymowskiego. Kornelia Bińczyk po podaniu piłki od Kingi Kosakowskiej z lewej strony boiska, pewnym strzałem wyprowadziła kołobrzeski zespół na prowadzenie (1:0). Sędzia prowadzący jeszcze dobrze nie schował notesu do kieszeni, a już musiał zapisać nazwisko drugiej zawodniczki, tj. Anny Tabaczyk,  która w 20 minucie po zamieszaniu w polu karnym Sianowianek dobiła piłkę podwyższając rezultat na 2:0. 24 minuta to popis umiejętności indywidualnych Kingi Kosakowskiej. Piłkarka od połowy boiska pobiegła z futbolówką w kierunku bramki, by nie dać szans bramkarce Victorii Sianów. Po stracie trzeciej bramki Panie z Sianowa dążyły jeszcze bardziej do strzelenia gola. Udało się to przed przerwą i w 42 minucie pokonały bramkarkę Akademii, po akcji zainicjowanej prawą stroną boiska (3:1).

Po zmianie stron zaczęła się rysować przewaga gości. Rywalki zaczęły częściej gościć na połowie kołobrzeżanek. Były bardziej aktywne, szybciej operowały piłką, co potwierdzały strzałami w światło bramki Klaudii Zaklika. Zaangażowanie w walkę dało efekt w postaci drugiej zdobyczy bramkowej. W 55 minucie po rzucie rożnym piłka drugi raz znalazła drogę do kołobrzeskiej siatki (3:2). Widząc co się dzieje na murawie, Trener Łukasz Krymowski podpowiadał z boku, co należy poprawić w grze swojej drużyny. Cenne wskazówki dotarły do jego podopiecznych. W 60 minucie piłkarki Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg przerwały napór przyjezdnych i środkiem boiska wyprowadziły groźny atak. Kinga Kosakowska precyzyjnym uderzeniem przy prawym słupku podwyższyła wynik na 4:2. W 66 minucie kibice ponownie oklaskiwali wyczyn Kingi, albowiem znów pokonała bramkarkę Victorii Sianów celnym strzałem ze środka pola karnego. Gdy wydawało się, że sędzia obwieści zakończenie zawodów, to gospodynie przeprowadziły skoordynowaną akcję dwójkową prawym sektorem boiska. Znajdująca się na boku Natalia Fidos, kiwając rywalkę pobiegła do pola karnego i dostrzegła dobrze ustawioną Kornelię Bińczyk. Dokładnie zaadresowana piłka została przez nią opanowana i strzałem z kilkunastu metrów zmusiła bramkę Sianowa, by ta szósta raz wyjęła piłkę z siatki.

Spotkanie na dobrym poziomie, twarde, prowadzone w szybkim tempie, a co najważniejsze urozmaicone dużą ilość zdobytych goli. Zasłużone i historyczne zwycięstwo Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg z uwagi na fakt, że po raz pierwszy Dziewczyny zajęły najwyższe miejsce w tabeli.

Należy podziękować publiczności, która dopingowała kołobrzeski zespół.

 

Serdecznie gratulujemy wygranej!

 

Skład AP Kotwica Kołobrzeg :
Zaklika Klaudia, Iwanejko Martyna, Kawałek Klaudia, Szpak Olga, Kowalczuk Małgorzata, Tabaczyk Anna, Wziątek Monika, Szpak Marcelina (78’Kostuś Martyna), Kosakowska Kinga, Bińczyk Kornelia, Fidos Natalia.

 

Sponsorzy Akademii