II liga kobiet: cel, to wygrać po raz trzeci

4 kolejka rozgrywek II Ligi Kobiet Grupy Wielkopolskiej miała dla kołobrzeskiej drużyny Pań istotne znaczenie z dwóch powodów. Pierwszy to, wygrać trzeci mecz z rzędu tej rundy, natomiast drugi to zrewanżować się za porażkę u siebie 6 maja sezonu 2017/18. Niedzielna (23.09) rywalizacja miała mieć zupełnie inne zakończenie… .

Mimo, że zespół Biało-Zielonych Gdańsk przed tym meczem zajmował ostatnie miejsce w tabeli z zerowym dorobkiem punktowym, to drużyna Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg wiedziała, że nie będzie to miało znaczenia. Takie spotkania są trudne i kołobrzeski szkoleniowiec,Łukasz Krymowski zwrócił na to uwagę przed pierwszym gwizdkiem.

O godz. 16 30 na obiekcie MOSiR przy ul. Zwycięstwa rozległ się sygnał do gry. Zgodnie z przewidywaniami trenera gości, to zespół miejscowy starał się kontrolować grę w środkowej strefie boiska. Jedynymi zagrożeniami jakie zespół z Gdańska stwarzał pod bramką przyjezdnych, to strzały z dystansu. To jednak było za mało na bramkarkę, Klaudię Zaklika, która po raz kolejny rozegrała dobre zawody. Zespół gości umiejętnie się bronił i wyprowadzał szybkie kontrataki. W pierwszej połowie do bramki gospodyń trafiła w 1 minucie, Marcelina Szpak, która pięknym uderzeniem zza pola karnego otworzyła wynik meczu. Natomiast w 41 minucie zawodów bezpośrednio z rzutu rożnego, drugiego gola strzeliła Anna Tabaczyk. Gdańszczanki dały kołobrzeżankom tylko 2 minuty na radość, bowiem w 43 minucie gola kontaktowego zdobyła Aleksandra Koczewska (1:2).

Po przerwie, po składnej akcji lewą stroną w 67 minucie Kornelia Bińczyk powiększyła prowadzenie Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg na 1:3. Zawodniczki z Grodu Artusa zdołały jeszcze w 81 minucie zmniejszyć rozmiary przegranej na 2:3. Autorką gola była Oliwia Siemińska. Do końca potyczki nic się potem nie zmieniło i komplet punktów trafi nad Parsętę. Rewanż udany.

Trener Łukasz Krymowski podzielił się po meczu małym podsumowaniem:

Cieszy fakt że z tak trudnego terenu i pewnych trudności podczas samego meczu nasz zespół potrafi kolejny raz wyjść zwycięsko i na koniec cieszyć się z wygranej. Kolejny ciężki wyjazd zakończony zdobyciem trzech punktów.

Skład AP Kotwica Kołobrzeg :

Zaklika Klaudia, Iwanejko Oliwia, Tabaczyk Anna, Iwanejko Martyna, Kowalczuk Małgorzata, Kawałek Klaudia ( 65 min. Olga Szpak ), Wziątek Monika, Szpak Marcelina, Kosakowska Kinga, Bińczyk Kornelia, Fidos Natalia.

Po dwóch meczach wyjazdowych przyszedł czas na zaprezentowanie się przed własną publicznością. Już dzisiaj zapraszamy na stadion im. Sebastiana Karpiniuka w sobotę ( 29.09.2018 ) na godzinę 13:00. Tym razem przeciwnikiem będzie Orzeł Wałcz.