II liga kobiet: była Pogoń i jest I liga

W przedostatniej (21) kolejce rozgrywek II Ligi Kobiet Grupy Wielkopolskiej na Stadionie im. Sebastiana Karpiniuka zagrały zespoły AP Kotwica Kołobrzeg oraz Pogoni Tczew.

 

 

 

Spotkanie odbyło się w niedzielę tj. 16 czerwca br. o godz. 18 30. Kołobrzeżanki pewne już awansu do I ligi, przegrały tym razem z drużyną gości w stosunku 0:4. Było to ostatnie spotkanie w sezonie 2018/2019 na własnym boisku.

Porażka nie wpłynęła jednak na dobre nastroje, ponieważ po meczu były gratulacje, życzenia dla Dziewczyn z AP Kotwica Kołobrzeg nie tylko od kibiców, ale i władz samorządowych. Imprezę prowadził redaktor sportowy Gazety Kołobrzeskiej, Sławomir Jasicki. Przedstawił historię powstania drużyny żeńskiej, omówił okres III i II ligi, przedstawił statystyki i zwięźle podsumował 5 – cio letni okres ciężkiej pracy Łukasza Krymowskiego oraz zawodniczek. Szkoleniowiec w kilku zdaniach podziękował drużynie za sukces, swoim najbliższym za wsparcie a Zarządowi Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg za pomoc w rozgrywkach.

Tym wyczynem, kołobrzeskie Panie pokazały że przez pięć lat pracy w zgranym zespole, co ważne składającym się z mieszkanek regionu można odnotować sukces, który jest zauważony w Polsce. Wysiłek został uhonorowany, natomiast Prezydent Kołobrzegu Anna Mieczkowska za awans na wyższy szczebel rozgrywek ufundowała premię w wysokości 10 tys. złotych. Po zawodach nie zabrakło smacznego poczęstunku przy grillu dla kibiców.

Serdecznie gratulujemy awansu, wpisania się do kart historii kołobrzeskiego sportu i życzymy sukcesów już jesienią sezonu 2019/2020 !

 

Sponsorzy Akademii