I liga kobiet PZPN: pojedynek w deszczu

Trzecia kolejka rozgrywek I Ligi Kobiet PZPN gr. Północnej przeszła już do historii.

 

 

 

W niedzielę 8 września br. na Stadionie Miejskim im Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu, Akademia Piłkarska Kotwica Kołobrzeg, podejmowała Unifreeze Górzno.

Spotkanie rozpoczęło się o godz. 16 00. Pierwsza połowa przywitała obie drużyny deszczem. Aura już w pierwszej części przysporzyła problemów gospodyniom, ponieważ interweniująca Klaudia Zaklika nie poradziła sobie z mocnym strzałem z rzutu wolnego, a odbita przez nią piłka wylądowała pod nogami napastniczki z Górzna. Za chwilę zawodniczki gości cieszyły się ze zdobycia gola. Ich radość trwała jednak bardzo krótko, bo sędzia asystent zasygnalizował pozycję spaloną. Klaudia Zaklika błyskawicznie wznowiła grę, uruchamiając kontratak. Po dośrodkowaniu Marceliny Biskupskiej żadnych szans bramkarce przyjezdnych nie dała Natalia Fidos (25’). Od tego momentu defensywy obu drużyn pracowały sumiennie aż do przerwy, więcej goli nie padło.

Po zmianie stron szybkie wyrównanie dała gościom kapitan Agata Bała (50’). Było to efektem rzutu wolnego. Tym razem z narożnika pola karnego, gdzie to piłka minimalnie przekroczyła linię bramkową (1:1). Unifreeze ambitnie próbował wyjść na prowadzenie (świetnie w zespole gości spisywała się zdobywczyni gola – napędzała większość ataków zespołu z Górzna), ale to kołobrzeżanki dwukrotnie miały sytuację sam na sam. W roli głównej znów wystąpiła tu Marcelina Biskupska, która za pierwszym razem  jeszcze uderzyła w bramkarkę gości, ale druga próba przyniósła już pewne i celne uderzenie w długi róg. Trybuna kibiców eksplodowała z radości. Mimo kilkukrotnych prób z jednej i z drugiej strony wynik nie uległ zmianie. Podopieczne Łukasza Krymowskiego dopisały do swojego konta kolejne 3 punkty.

W meczu nie wzięła udziału nasza kapitan Kinga Kosakowska, zmagająca się jeszcze z lekkim urazem. Pod jej nieobecność opaskę kapitańską przejęła Monika Wziątek. Po trzech meczach AP Kotwica Kołobrzeg zajmuje czwartą pozycję z dorobkiem 6 punktów. W  niedzielę 15 września br. zespół uda się do Środy Wielkopolskiej, by zmierzyć się z tamtejszą Polonią. Rywalki po trzech meczach zajmują piątą pozycję (również 6 punktów, ale mają gorszy bilans bramek.

Skład AP Kotwica Kołobrzeg:
Zaklika – Szczygielska, Wziątek, Janik, Fecycz, Tabaczyk, Szymańska, Krakowska, Biskupska, Fidos, Szpak.

Gratulujemy zwycięstwa !

Zdjęcia: Janusz Fajczak

 

Sponsorzy Akademii