A klasa: zachować koncentrację do końca

Do ciekawego spotkania doszło w sobotę 30 kwietnia br. na kołobrzeskim Euroboisku.

W 19 kolejce rozgrywek A klasy Keeza grupy 7 do Kołobrzegu przyjechał zespół Resko Karcino. Zespół gości zajmuje miejsce w górnej części tabeli i miejscowi wiedzieli, że mecz nie będzie łatwy. Pierwszy gwizdek rozbrzmiał przy ul. Śliwińskiego o godz. 17 30. Zawody zaczęły się udanie dla AP Kotwica Kołobrzeg. Swój zespół na prowadzenie wyprowadził już w 8 minucie Maksymilian Mularczyk. Radość z prowadzenia trwała do 12 minuty, ponieważ wyrównanie gościom zapewnił Filip Kolek (1:1). Jak się okazało to był dopiero początek emocji sportowych i zapowiedź wielu goli. W 19 minucie precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego Wiktor Kosmala ponownie wyprowadził kołobrzeżan na prowadzenie (2:1). Wynik podwyższył Oliver Barzyk w 26 minucie (3:1). Przyjezdni to jednak doświadczony zespół i udowodnił to w 36 minucie. Bramkarza Akademii pokonał ponownie Filip Kolek (3:2). Na 3 minuty przed przerwą gospodarze powiększyli przewagę zdobywając gola na 4:2 za sprawą Jakuba Zielińskiego. Trener miejscowych na przerwę nie schodził zadowolony. Po meczu powie:

Za łatwo traciliśmy gole, brakowało chyba koncentracji.

Po zmianie stron drużyna Resko Karcino dość szybko, bo już w 54 minucie zdobyła celne trafienie. Ta sztuka udała się Rafałowi Kijko (4:3:). Po stracie gola na ławce gospodarzy znów widać było poruszenie. Na szczęście dla nich w 66 minucie kapitan zespołu Michał Michurski po akcji prawą stroną boiska mocnym strzałem pokonał golkipera Reska (5:3). Piąta bramka okazała się zarazem tą dającą wygraną. Mimo, że goście w 77 minucie pokonali kołobrzeskiego bramkarza (5:4), zespół AP Kotwica Kołobrzeg nie oddał prowadzenia do ostatniego gwizdka sędziego.

Zawody mogły się podobać kibicom obu ekip. Zobaczyli dużo bramek, dobre tempo gry i przeżywali emocje do samego końca. Drużyna przyjezdnych pokazała się z dobrej strony, a Prezes AP Kotwica Kołobrzeg, Rafał Łasecki po meczu powiedział:

Resko Karcino to jeden z najlepszych zespołów naszej ligi.

Trudno się nie zgodzić z tym stwierdzeniem, udowodnili że grając z nimi żaden zespół nie może sobie pozwolić na chwilę rozluźnienia, ponieważ wykorzystają to niezwłocznie. Gratulujemy AP Kotwica Kołobrzeg wygranej w tym trudnym meczu.