A klasa: ważny wynik we Wrzosowie

Ten mecz okazał się niezwykle istotny w kontekście awansu Akademii do wyższej klasy rozgrywkowej.

Zawodnicy Akademii wiedzieli przed meczem, że wygrana z Wrzosem Wrzosowo praktycznie pozwoli im zająć pierwsze miejsce w tabeli premiujące bezpośredni awans do ligi okręgowej. Koncentracja i mobilizacja w zespole była widoczna od pierwszego gwizdka sędziego. Spotkanie odbyło się 5 czerwca br. o godz. 12 30 na Stadionie Gminnym. Wynik zawodów otworzył Paweł Lenio w 15 minucie (0:1). Dość szybko strzelona bramka pozwoliła gościom realizować swój pomysł na grę. Gospodarze dążyli do wyrównania angażując większość zawodników, a to z kolei stwarzało okazję i wolną przestrzeń pod ich bramką. Wykorzystał to Leszek Jaruzel i w 43 minucie podwyższył wynik na 0:2. Wrzos Wrzosowo nie zdołał już w pierwszej połowie zdobyć gola kontaktowego. Natomiast ta sztuka udała im się dość szybko po zmianie stron. W 53 minucie kołobrzeskiego bramkarza pokonał Adam Wilk. Stracona bramka spowodowała, że trener gości zaczął częściej podpowiadać drużynie jak grać. Cenne wskazówki podziałały, bowiem odpowiedź AP Kotwica Kołobrzeg nastąpiła w 61 minucie. Na listę strzelców wpisał się Michał Szymański (1:3). Przewaga optyczna gości była coraz bardziej widoczna. Potwierdzili to skuteczną akcją w 87 minucie, gdzie Miłosz Płomiński precyzyjnym strzałem zdobył czwartą bramkę dla swojej drużyny (1:4). Zasłużona wygrana drużyny trenera Łukasza Galanta. Gratulujemy!.