A klasa seniorzy: mecz na szczycie

10 kolejka rozgrywek A klasy przeszła do historii. 15 listopada rywalizowały drużyny z czołówki tabeli.

O godz. 13 30 na Stadionie Gminnym w Karcinie doszło do spotkania z tamtejszym Reskiem oraz AP Kotwicą Kołobrzeg. Zawody o tyle ciekawe, ponieważ goście zamierzali się zrewanżować za przegraną w Pucharze Polski w tym sezonie.

Goście objęli prowadzenie po golu Pawła Lenio w 23 minucie (1:0). Akademia miała przewagę w pierwszej połowie, lecz nie potrafiła jej potwierdzić. Gospodarze wyrównali w 49 minucie za sprawą Szymona Kolka (1:1). W 55 minucie ponowne prowadzenie kołobrzeżanom zapewnił Michał Michurski (1:2). Natomiast kilka minut później (63’) Konrad Więcek posłał celnie futbolówkę do siatki miejscowych (1:3). Wydawało się, że goście zaczynali mieć mecz pod kontrolą i będą powiększać przewagę. Okazje do tego miał Jakub Szcześniak w pojedynkach sam na sam z bramkarzem. Jednak bramkarz Reska skutecznie bronił dostępu do siatki. Ostatniego gola w tym spotkaniu zdobyli miejscowi w 73 minucie. Wtedy to sędzia ponownie wpisał do notesu nazwisko Szymon Kolek (2:3). Mimo wygranej trener Łukasz Galant nie był do końca usatysfakcjonowany z przebiegu rywalizacji z powodu nie wykorzystanych sytuacji.

Wypada wierzyć, że przed ostatnim meczem ligowym tej rundy kołobrzeżanie wyciągną wnioski i zagrają bardziej skoncentrowani. 21 listopada o godz. 17 00 podejmować będą Bałtyk Gostyń. Powodzenia.