A klasa: historyczny awans AP Kotwica Kołobrzeg

Rzadko się zdarza w Kołobrzegu, aby drużyny reprezentujące sporty zespołowe awansowały do wyższych poziomów rozgrywkowych. AP Kotwica Kotwica Kołobrzeg ponownie udowodniła, że jest to możliwe.

 

 

 

Po wygranym meczu z GKS Sokół na Stadionie im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu rozpoczęła się uroczystość z okazji wywalczenia przez AP Kotwica Kołobrzeg awansu do Ligi Okręgowej. Równolegle samemu meczowi towarzyszyły zorganizowane dla najmłodszych adeptów piłkarstwa mini zawody. Rodziny wraz ze swoimi pociechami mogły razem spędzać czas na świeżym powietrzu w tym ważnym dniu dla sportu w Kołobrzegu. W ciepłej czerwcowej aurze nie mogło zabraknąć smacznych lodów serwowanych przez znaną kołobrzeską lodziarnię „Odlodowo”. Natomiast smakosze cieplejszych dań mogli zasmakować kiełbasek z grilla. Uroczystość awansu uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych, którzy wręczyli nagrody po ostatnim gwizdku sędziego. W tym gronie znaleźli się: Janusz Gromek – Senator RP, Anna Mieczkowska – Prezydent Miasta Kołobrzeg, Dariusz Zawadzki – Radny Miasta Kołobrzeg, Kamil Barwinek – Radny Miasta Kołobrzeg oraz Romuald Kociuba – Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu UM Kołobrzeg.Wymienione postacie znane z działalności na rzecz Kołobrzegu wręczyły wyróżnienia dla:

  • Trenera sezonu 2021/22 A klasy ZZPN – Łukasz Galant
  • Bramkarza sezonu 2021/22 A klasy ZZPN – Marcin Jusiak
  • Król strzelców sezonu 2021/22 A klasy ZZPN – Michał Michurski
  • MVP sezonu 2021/22 A klasy ZZPN – Wiktor Kosmala
  • Młodzieżowiec sezonu 2021/22 A klasy ZZPN – Maksymilian Mularczyk

Mimo, że ww. odebrali te indywidualne nagrody należy podkreślić że na ten sukces zapracowali wszyscy. Zarówno sztab szkoleniowy oraz zawodnicy, którzy byli i obecnie zasilają kadrę seniorską AP Kotwica Kołobrzeg – pamiętamy. Dziękujemy za włożoną pracę i zaangażowanie. Należy również wspomnieć, że wkład w ten sukces mają wspierający od lat Akademię władze samorządowe, instytucje, prywatne osoby oraz firmę Fenestra Marcina Wrzesińskiego. Również Rodzice nieustannie pomagają przy organizacji tego typu wydarzeń. Serdecznie wszystkim dziękujemy!

 

 

 

 

Sponsorzy Akademii