Junior młodszy: derby z FCSM na zakończenie ligi

apkotwica_kolobrzeg1230074_202965639878274_961845078_nWczoraj, 25 maja br. po raz ostatni w tym sezonie 2015/2016 wybiegli na murawę juniorzy młodsi Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg. W ramach 18 kolejki gr. 2 KOZPN byli gospodarzami w pojedynku derbowym z FCSM Kołobrzeg.

Drużyna AP Kotwica Kołobrzeg już przed tym meczem zapewniła sobie pierwsze miejsce w tabeli, natomiast rywale, to drużyna „środka tabeli”. Jak każde derby, tak i tym razem na Euroboisku zjawiła się spora grupa kibiców obu druży.

O godzinie 18 30 sędzia, Daniel Biedrzycki dał sygnał do rozpoczęcia zawodów. W początkowej fazie, gry tempo nie było szybkie. Widać było, że obie ekipy przystąpiły do rywalizacji z innymi celami. Goście byli nastawieni na obronę bramki, natomiast gospodarze chcieli udowodnić że nie przez przypadek zajmują fotel lidera i częściej atakowali. Wynik remisowy utrzymywał się do 23 minuty. Wówczas to, gracz akademii Mustafa Basriev przytomnie dobił piłkę głową, która po rzucie wolnym znalazła się w polu karnym FCSM Kołobrzeg. Goście najczęściej starali się zagrażać  bramce Marka Wojciechowskiego „długimi podaniami” na dwóch napastników. W 32 minucie podopieczni Leszka Ristau zdobywają drugą bramkę. Na listę strzelców wpisał się Bartosz Szczerba, który po zagraniu Patryka Łątkowskiego umieścił futbolówkę z bliskiej odległości między słupkami gości.

Zanim na dobre rozpoczęła się druga połowa, zespół FCSM musiał pogodzić się z utratą 3 gola. Dokonał tego w 41 minucie Mustafa Basriev po indywidualnej akcji. Goście zmienili nieco taktykę i próbowali przedostawać się pod pole karne bocznymi sektorami boiska. Zdarzało się, że zamierzali strzelić kontaktową bramkę z rzutów rożnych lub z rzutów wolnych. Kolejny powód do radości kibicom AP Kotwica Kołobrzeg, dał Jarosław Kuchnio. W 65 minucie strzałem z bliska umieszcza piłkę w bramce. Po trzech minutach bramkę ustalającą wynik na 5:0 zdobywa Łukasz Giliński. Uderzenie piłki z daleka, z lewej strony boiska powoduje, że golkiper mimo muśnięcia palcami nie zdołał zmienić jej toru lotu.

Wygrana drużyny Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg w pełni zasłużona na zakończenie rozgrywek ligowych. Gratulujemy!

Należy jednak pochwalić bramkarza gości (fotografia) Karola Niemkiewicza,  który w tym spotkaniu popisał się kilkoma pewnymi interwencjami. Brawo!