Junior młodszy: po punkty do powiatu sławieńskiego

DSC00073  7 maja br. juniorzy młodsi AP Kotwica Kołobrzeg udali się do Starego Jarosławia, by tam walczyć o kolejne ligowe punkty.Gospodarze, to miejscowy zespół Błękitnych zajmujący lokatę w drugiej części ligowej tabeli. Faworytami meczu byli goście, obecny lider. Pierwszy kwadrans gry już pokazał kto ma jakie cele. Gospodarze ustawieni defensywnie do 15 minuty skutecznie bronili dostępu do własnej bramki. Wynik spotkania otworzył Oskar Ratajski pokonując bramkarza strzałem głową z dośrodkowania z rzutu wolnego. Niespełna 3 minuty później Szymon Klepuszewski podwyższa wynik na 2:0. Przelobował bramkarza Błękitnych wykorzystując prostopadłe podanie Bartosza Szczerby. W pierwszej połowie rywale kołobrzeżan kontratakując starali się zdobyć bramkę kontaktową, lecz bezskutecznie. Za to w 32 minucie Dawid Sajkowski zdobywa trzecią bramkę dla kolegów. Zamienił na gola dokładne podanie piłki na głowę od Patryka Łątkowskiego z rzutu rożnego. Czwarty raz musieli wyciągać piłkę z siatki zawodnicy Błękitnych Stary Jarosław w 37 minucie. Po akcji z prawej strony boiska, Szymon Klepuszewski precyzyjnie dogrywa płasko do Łukasza Dłużyńskiego, który zamyka akcję pod bramką przeciwnika i celnie trafia. Na przerwę zespół AP Kotwica Kołobrzeg schodził z wysokim prowadzeniem.

Po zmianie stron przyjezdni nie zamierzali zwalniać tempa. Ponownie współautorem kolejnego gola był Szymon Klepuszewski. Na prawej stronie zauważył wychodzącego na pozycję Łukasza Dłużyńskiego. Świetnym podaniem spowodował, że kolega pobiegł z piłką wzdłuż linii bocznej boiska i z  ostrego kąta oddał strzał na bramkę. Futbolówka odbijając się jeszcze od bramkarza piąty raz znalazła się w siatce Błękitnych. To drugie trafienie zawodnika wracającego powoli do gry po długiej kontuzji. 57 minuta to pokaz umiejętności Bartosza Szczerby. Po indywidualnej akcji podnosi wynik na 0:6. Miejscowa drużyna stara się zagrozić co pewien czas gościom, lecz ich starania kończą się w okolicach 30 metra. Siódme trafienie stało się dziełem Marka Wojciechowskiego. Wykorzystał swój wzrost i po wrzutce z lewego narożnika celnie trafił piłkę głową do bramki. Przy ósmej bramce w 76 minucie dla zawodników znad Parsęty bezdyskusyjny udział miał Jarosław Kuchnio. Zagrał dokładnie do lepiej ustawionego w polu karnym Kacpra Wichniewicza, a ten wykorzystał prezent i odwdzięczył się podwyższeniem wyniku. Na dwie minuty przed końcem zawodów Szymon Klepuszewski odnotowuje swoje drugie trafienie. Znowu asystę zalicza Jarosław Kuchnio, sprytnie podając napastnikowi w polu karnym.

Skład AP Kotwica Kołobrzeg:

Szymon Klepuszewski, Wojciech Wojtowicz, Filip Lewicz, Bartosz Szczerba, Miłosz Dembski, Łukasz Dłużyński,  Jarosław Kuchnio, Patryk Łątkowski, Łukasz Gilinski, Oskar Ratajski, Dawid Sajkowski.

Na zmiany:

Marek Wojciechowski, Kacper Wichniewicz.

Zawodnicy w biało-niebieskich strojach dopisali sobie zasłużenie komplet punktów.  Za tydzień do Kołobrzegu przyjeżdża czwarty zespół rozgrywek gr. 2 KOZPN, Sokół Karlino. Zapraszamy na Euroboisko 14 maja na godz. 15 00.