Junior młodszy: mecz z Wieżą Postomino

kozpn Pojedynek 14 kolejki rozgrywek juniorów młodszych gr. 2 KOZPN mieli okazję obejrzeć kibice przybyli wczoraj (30.04) na Euroboisko w Kołobrzegu.Rywalami drużyny Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg była Wieża Postomino. O godz. 11 15 sędzia Roman Litewka rozpoczął spotkanie. Drużyna gości zajmująca miejsce w drugiej części tabeli przyjechała do lidera rozgrywek z zamiarem wywiezienia choćby 1 pkt. Do takiego wniosku można było dojść po zaobserwowanym ustawieniu drużyny oraz sposobie gry. W pierwszej połowie przyjezdni rzadko opuszczali własną połowę. Zagęszczenie nie sprzyjało gospodarzom w konstruowaniu akcji ofensywnych. Jeśli już do nich dochodziło, to golkiper Wieży ratował kolegów przed utratą gola. Szansy należało upatrywać w strzałach z daleka. W 20 minucie Szymon Klepuszewski mógł otworzyć wynik. Jednak po jego uderzeniu z ok. 25 metrów, piłka poruszyła tylko poprzeczkę. Jako pierwszy do notesu sędziego wpisał się gracz drużyny akademii, Mustafa Basriev. W 26 minucie podszedł do wykonania rzutu wolnego sprzed pola karnego. Po jego strzale piłka minęła z boku ustawiony mur i zatrzymała się w siatce gości. Obraz gry nie ulegał zmianie. Kołobrzeżanie nadal częściej zagrażali bramce Wieży Postomino. Efektem tego było podwyższenie wyniku na 2:0 w 30 minucie. Jarosław Kuchnio wykorzystał dobre podanie i strzałem z bliska przy lewym słupku trafił do bramki. Gdy wydawało się że dwubramkowym prowadzeniem zakończy się pierwsza połowa, Szymon Klepuszewski spowodował, że sędzia trzeci raz musiał wyjąć notes z kieszeni. Okazało się, że napastnik akademii precyzyjnym strzałem po ziemi z ostrego kąta nie dał szans bramkarzowi i w 39 minucie podwyższył wynik na 3:0.

W drugiej połowie miejscowi nadal nie zamierzali oddawać inicjatywy. Dłuższe granie piłką, przenoszenie ciężaru gry w różne sektory boiska powodowało, że co pewien czas były szanse na podwyższenie rezultatu. Przyjezdni mieli spore problemy z zagrożeniem bramce Wojciecha Wojtowicza. W 61 minucie po koronkowej akcji, Patryk Łątkowski zdobył czwartą bramkę dla drużyny. Natomiast końcowy wynik potyczki ustalił Jarosław Kuchnio w 74 minucie. Po akcji środkiem, okiwał obrońcę i z bliska umieścił futbolówkę między słupkami.

Wynik w pełni odzwierciedla, to co działo się na boisku. Wygrana zasłużona, gratulujemy! Opiekę medyczną zapewnił Jerzy Siek, dziękujemy.