Junior młodszy: wicelider gościł lidera

DSC00031 W  Kretominie odbył się dziś (23.04.) mecz zespołów zajmujących najwyższe miejsca w ligowej tabeli gr. 2 junior młodszy KOZPN. Zryw zajmujący fotel wicelidera, podejmował u siebie na boisku przy ul. Polnej lidera, drużynę Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg. Było to niewątpliwie najciekawsze spotkanie 13 kolejki.

Gospodarze, to solidny zespół który jednak potrzebował ligowych „oczek” ponieważ Sokół Karlino jak i Darłovia Darłowo depczą im po piętach, by zepchnąć ich na trzecie miejsce.

Punktualnie o godz. 11 00 rozpoczęły się zawody. Zryw od pierwszych minut zagrał „wysoko” i dłużej gościł na połowie kołobrzeżan. Trudno jednak, by było inaczej jeśli gra się u siebie. Nie pozwalali rywalom rozgrywać piłki, zatrzymywali akcje w środkowej części boiska oraz próbowali zagrozić bramce Wojciecha Wojtowicza. Taki obraz gry było widać do 8 minuty potyczki, bowiem w tym czasie Bartosz Szczerba wykorzystał podanie z głębi pola i strzałem głową przelobował bramkarza Zrywa. Tym samym  wyprowadził zespół akademii na prowadzenie (0:1). Po stracie gola, gospodarze starali się wyrównać.  Po jednej z akcji ofensywnych gości, prowadzący spotkanie odgwizdał rzut wolny po faulu przed polem karnym. Do piłki podszedł Mustafa Basriev. Jego strzał spotkał się z oporem defensywy gospodarzy, jednak odbita futbolówka trafiła do Patryka Łątkowskiego. Zawodnik biało-niebieskich pasów wykorzystał szansę i precyzyjnym strzałem podwyższył rezultat meczu na 0:2.

Po zmianie stron obie ekipy nadal dążyły do zdobycia gola. Jednak ta sztuka udała się drużynie Zrywa. W 56 minucie pokonali bramkarza gości. Dośrodkowanie z rzutu rożnego  wykorzystał jeden z napastników gospodarzy, oddając strzał na bramkę. Niestety zbyt lekkie wybicie piłki przez defensora gości spowodowało, że w dobitce gospodarzy  bramkarz przyjezdnych nie miał szans na uchronienie drużyny przed utratą bramki. Po zdobyciu  bramki kontaktowej rozległy się klaksony pojazdów przybyłych na mecz kibiców Kretomina. Ta bramka uatrakcyjniła całe widowisko.  Jednakże cenne uwagi trenera kołobrzeżan, Leszka Ristau i jego przesunięcia w linii pomocy spowodowały że, zawodnicy znad ujścia Parsęty nie dali się zaskoczyć . W ostatnim kwadransie gry goście trafili w poprzeczkę, natomiast gospodarzom przed wyrównaniem przeszkodziła obrona przyjezdnych, wybijając futbolówkę z linii bramkowej. W końcówce scenariusz wydarzeń na boisku spowodował że jeden z jego reżyserów, trener Leszek Ristau wprowadził zmiany. Decyzje szkoleniowca akademii okazały się słuszne.

Wygrana na wyjeździe 1:2 spowodowała, że zespół Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg umocnił się na pozycji lidera rozgrywek. Po meczu trener przyznał, że” jest zadowolony z wyniku na trudnym terenie, lecz kilku zawodników musi poprawić pewne mankamenty.”

Gratulujemy wygranej!

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie juniorów młodszych. Tym razem do Kołobrzegu przyjedzie zespół Wieży Postomino. 30.04. 2016r. godz. 11 00.  Mecz odbędzie się na Euroboisku przy ul. Śliwińskiego.