Junior młodszy: mecz z Darłovią na inaugurację „piłkarskiej wiosny”

DSC09871W niedzielne (03.04) południe juniorzy młodsi Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg rozpoczęli rundę rewanżową w ramach rozgrywek gr. 2 KOZPN. Przeciwnikiem kołobrzeżan był zespół Darłovii Darłowo. To solidny zespół, choć nieco w przebudowie. Natomiast do rundy wiosennej przygotowywał ich znany i lubiany w kołobrzeskim piłkarskim środowisku trener, Wojciech Polakowski.

O godzinie 13 00 rozpoczęła się 10 kolejka na Euroboisku w Kołobrzegu. Pierwsze minuty gry, to walka obu ekip w środkowej części boiska. Zagęszczenie tej strefy nie sprzyjało żadnej z drużyn w budowaniu akcji ofensywnych. Należało przenieść ciężar gry w boczne sektory murawy. Tak się stało w 8 minucie spotkania. Sebastian Kacynel długim krzyżowym podaniem uruchomił pokazującego się na prawym skrzydle Patryka Łątkowskiego. Ten celnie dośrodkował prawie z linii końcowej w pole karne do Jarosława Kuchnio. Popularny „Jaro” strzałem z lewej nogi posłał futbolówkę do siatki, tuż przy bliższym słupku (1:0). W ten sposób dał prowadzenie kołobrzeżanom. Oba zespoły starały się zdobyć bramki, ale to gospodarze schodzili na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem.

Po gwizdku sygnalizującym rozpoczęcie drugiej połowy gra toczyła się na wyrównanym poziomie. Goście starali się odrobić straty. Na ciekawszy fragment gry kibice musieli czekać do 63 minuty. Po faulu na zawodniku AP Kotwica Kołobrzeg, sędzia podyktował rzut karny. Strzelcem gola okazał się Szymon Klepuszewski. Płaskim strzałem przy prawym słupku pokonał bramkarza Darłovii (2:0). Rywale nie poddawali się i nadal starali odwrócić losy spotkania. Na szczęście dla gospodarzy im się to nie udawało. Przysłowiową kropkę nad „i” podopieczni Leszka Ristau, postawili w 72 minucie meczu. Po akcji prawą stroną boiska, Łukasz Giliński dośrodkował do Sebastiana Kacynela, który strzałem z bliska ustalił wynik na 3:0.

Drużyna AP Kotwica Kołobrzeg nadal zajmuje pierwsze miejsce w tabeli. Za tydzień czeka ich wyjazd do Białogórzyna. Gratulujemy zwycięstwa!

Skład AP Kotwica Kołobrzeg:
Sebastian Kacynel (kapitan), Bartosz Szczerba, Miłosz Dembski, Mustafa Basriev, Marek Wojciechowski, Szymon Klepuszewski, Jarosław Kuchnio, Patryk Łątkowski, Filip Lewicz, Mateusz Zaniewicz (r.2001), Wiktor Kosmala (r.2001).
Na zmiany:
Oskar Ratajski, Łukasz Dłużyński, Łukasz Giliński, Wojciech Wojtowicz, Kacper Wichniewicz.

Strzelcy bramek dla AP Kotwica Kołobrzeg:
8’ – Jarosław Kuchnio
63’ – Szymon Klepuszewski
72’ – Sebastian Kacynel