Juniorzy młodsi pokonali wysoko Wieżę

kozpnDzisiejsza wizyta (03.10) w powiecie sławieńskim była niezwykle udana dla juniorów młodszych naszej akademii. Rozegrali tam oni mecz z drużyną Wieży Postomino.Punktualnie o godz. 11 na boisko wyszyły obie ekipy, aby zainaugurować 5 kolejkę rozgrywek KOZPN. Wynik zawodów otworzył Jarosław Kuchnio, wykorzystując prostopadłe podanie z głębi pola, zdobył pierwszą bramkę dla zespołu kołobrzeskiego. Pomimo faktu, że goście byli stroną przeważającą w pierwszej połowie nie udało się podwyższyć wyniku. Gospodarze skutecznie przeszkadzali w konstruowaniu akcji.

W przerwie cenne wskazówki doświadczonego szkoleniowca kołobrzeżan, Leszka Ristau przyniosły oczekiwany rezultat. Oto bowiem już w 4 minucie drugiej połowy, Mateusz Juszczak strzałem głową pokonuje bramkarza Wieży. Z rzutu rożnego asystował mu Kacper Tomaszewicz. Niespełna po 2 minutach wynik na 0:3 podwyższa Sebastian Kacynel. Asystentem przy trafieniu ponownie jest Kacper Tomaszewicz, który prostopadłym podaniem obsłużył kapitana, a ten udanie przelobował golkipera gospodarzy. Drużyna Postomina nie poddawała się i w 60 minucie zdobyła bramkę kontaktową na 1:3. Wykorzystali faul na swoim zawodniku w okolicach pola karnego. Bezpośredni strzał z rzutu wolnego na „dalszy słupek” okazał się na tyle dobrze wykonany, że bramkarz Marek Wojciechowski nie wiele mógł zrobić, by uchronić zespół od utraty gola. Wreszcie w 62 minucie Kacper Tomaszewicz po pojedynku sam na sam z bramkarzem Wieży umieszcza piłkę w siatce gospodarzy. Sprytnie znalazł się w polu karnym i wykorzystał płaskie podanie z prawej strony boiska. Nazwisko Bartosza Szczerby także znalazło się w notesie sędziego. W 77 minucie wykańcza dobre podanie od kapitana drużyny AP Kotwica Kołobrzeg i zdobywa 5 gola. Chyba rozochocony zdobytą bramką, w odstępie 3 minut drugi raz umieszcza piłkę w siatce. Uczynił to dzięki Patrykowi Łątkowskiemu, bo ten podał mu dokładnie piłkę z prawej strony pola karnego.
Pewna wygrana drużyny z Kołobrzegu umocniła ich na czele tabeli. Należy dodać, że jej szeregi zasilili powracający po kontuzjach Bartosz Graf oraz Radosław Lendecki.

Skład AP Kotwica Kołobrzeg:
Sebastian KACYNEL (kapitan), Bartosz SZCZERBA, Mateusz JUSZCZAK, Miłosz DEMBSKI, Tomasz PODOLAK, Mustafa BASRIEV, Wojciech WOJTOWICZ, Kacper TOMASZEWICZ, Krystian KRYSA, Radosław LENDECKI, Jarosław KUCHNIO.
Na zmiany:
Oskar RATAJSKI, Patryk ŁĄTKOWSKI, Marek WOJCIECHOWSKI, Bartosz GRAF, Patryk LEWANDOWSKI, Bartosz BYSZEWSKI.
Strzelcy bramek dla AP Kotwica Kołobrzeg:
18’ – Jarosław Kuchnio
44’ – Mateusz Juszczak
46’ – Sebastian Kacynel
62’ – Kacper Tomaszewicz
77’ – Bartosz Szczerba
80’ – Bartosz Szczerba