Derby z Gwardią dla juniorów starszych AP !

akademia_logo  Jeśli ktoś lubi  emocje, to powinien oglądać pojedynki derbowe. W  spotkaniu rozgrywanym dziś w Koszalinie przy ul. Fałata pomiędzy drużynami Gwardii Koszalin oraz Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg, wrażeń nie zabrakło.Był to zaległy mecz 1 kolejki rozgrywek Wojewódzkiej Ligi Juniorów starszych.

Zawody rozpoczęły się o godz. 16. Gospodarze prowadzili 1:0 do 88 minuty. Gdy już wydawało się że 3 punkty zostaną w Koszalinie, Radosław Mittelstadt zdobył wyrównującego gola dla kołobrzeżan. Z pewnością kilku piłkarzy, a może nawet kibiców na trybunach sądziło że dziś zespoły podzielą się punktami. Do tej grupy nie należał Daniel Leśny, który rozwiał nadzieje Gwardii na 1 punkt i w 94 minucie potyczki zdobył zwycięskiego gola na 1:2 dla Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg.

Sprawdziło się piłkarskie porzekadło, że „derby rządzą się własnymi prawami.”

Po meczu trener przyjezdnych Pan Maciej Kiszkiel krótko podsumował to wydarzenie, mówiąc że drużyna pokazała charakter i charyzmę.