UKS Sława Jedynka Sławno – AP Kotwica Kołobrzeg II ”2003 8:2 (4:1)

DSCF2084Tym razem w ramach rozgrywek KOZPN Młodzik D1 gr.2. drugi zespół Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg ”2003 udał się na ziemię sławieńską (30.04.2015r.), aby zmierzyć się z zespołem UKS Sława Jedynka Sławno.

Początek meczu na stadionie przy Placu Sportowym rozpoczął się dość nieoczekiwanie dla kibiców Sławy. Mianowicie Daniel Witt otworzył wynik i zdobył prowadzenia dla gości. Stało się to już w 2 minucie, gdzie przejął piłkę przed polem karnym i w pojedynku sam na sam z bramkarzem, oddał celny strzał w długi róg bramki. 4 minuty trwała radość z prowadzenia, bowiem wówczas strzałem z 10 metrów został przelobowany bramkarz Michał Budzyński i piłka wpadła do siatki (1:1). W 10 minucie zawodów napastnik Sławy w akcji sam na sam starał się pokonać bramkarza akademii. Oddał strzał, ten sparował go, jednak już przy dobitce nie miał szans na obronę własnej bramki. Mijający kwadrans przyniósł trzecią bramkę dla gospodarzy. Strzałem z 12 metrów podwyższyli wynik. 21 minuta, to strzał pomocnika Sławy, który z narożnika pola karnego lewą nogą zdobył czwartego gola dla swojej ekipy. W 34 minucie prostopadłym podaniem, został obsłużony ponownie napastnik drużyny w ciemnych strojach, ten w konfrontacji sam na sam pokonał bramkarza przyjezdnych (5:1). 47 minuta, to okres zamieszania pod polem karnym wykorzystanym do podwyższenia rezultatu na 6:1. W 53 minucie umiejętności Michała Budzyńskiego były znów sprawdzane. Broni on strzał z 7 metrów i wyczuwa intencje napastnika, lecz przy dobitce musiał uznać wyższość sławieńskiego zawodnika (7:1). Myliłby się ten, który sądziłby że młodzi adepci piłkarstwa z Kołobrzegu poddadzą się. Tym, który zadziwił gospodarzy był Michał Gajda. W 54 minucie przechwycił futbolówkę w okolicach pola karnego samotnie ruszył na bramkę, minął bramkarza, oddał strzał i w ten sposób piłka drugi raz poruszyła siatkę gospodarzy (7:2). Wynik końcowy ustaliła drużyna ze Sławna. W 55 minucie po dośrodkowaniu z końcowej linii boiska i strzale głową napastnika zdobyli ósmą bramkę.
Na ten pojedynek należy patrzeć przez pryzmat jesiennego meczu przegranego 8:0 przez AP Kotwica Kołobrzeg II. Wiosną zdobyte 2 bramki z akcji kołobrzeżan mogą cieszyć, bo są kolejnym krokiem do jeszcze lepszej gry w przyszłości. Powodzenia!