Orlik Darłowo – AP Kotwica Kołobrzeg II – 3:2 (2:1)

DSC08575W sobotę 11.04.2015r. juniorzy młodsi Orlika Darłowo podejmowali, na własnym boisku przy ul. Sportowej 1 zespół Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg II. Dla gości było to pierwsze spotkanie rundy wiosennej w ramach rozgrywek KOZPN.

O godzinie 11:00 gwizdkiem sędzia obwieścił rozpoczęcie meczu. Faworytem tej potyczki byli gospodarze, bowiem tydzień temu wywieźli komplet punktów z Białogardu pokonując wyżej notowaną Unię. Oba zespoły konstruowały akcje w różnych częściach boiska. Do 15 minuty drużyna gości realizowała założenia trenera. W tym momencie dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Kacper Fornal, który wykorzystał nieporozumienie defensorów AP Kotwica Kołobrzeg II i pokonał ich bramkarza. Końcówka pierwszej połowy była emocjonująca dla przybyłych kibiców ponieważ, zobaczyli dwa gole. Pierwsza bramka padła po akcji zainicjowanej przez przyjezdnych. Kacper Wielgosz wyprowadził piłkę z własnej połowy lewą stroną boiska, następnie podał do Adriana Arciszewskiego, a ten dokładnie obsłużył Macieja Pawlika, który zdobył bramkę wyrównującą (38’) dla drużyny w niebieskich strojach. Radość jednak nie trwała długo, bo gospodarze szybko odpowiedzieli na straconą bramkę. Podopieczni trenera Remigiusza Wiernickiego wyprowadzili groźną akcję (40’) prawą stroną i Dariusz Misiura strzelił przyjezdnym gola „do szatni”.

Początek drugiej połowy, to przewaga drużyny Orlika Darłowo. Oddawali oni częściej strzały na bramkę, starając się podwyższyć wynik meczu. W 67 minucie zawodów udało się to Krystianowi Referdzie, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym gości po wrzutce w pole karne i to dzięki niemu futbolówka trzeci raz „poruszyła siatkę” drużyny AP Kotwica Kołobrzeg II, powodując zadowolenie w sztabie szkoleniowym z Darłowa. Nie minęło jednak 5 minut i goście wyprowadzili groźną kontrę środkiem pola i w pojedynku sam na sam golkipera gospodarzy ponownie pokonał Maciej Pawlik (72’). To wprowadziło nieco nerwowości w szeregi darłowian, lecz cenne uwagi trenera aby uspokoić grę poskutkowały i jego zespół zasłużenie „doliczył” sobie 3 punkty do ligowej tabeli.

Po ostatnim gwizdku trener drugiej drużyny AP Kotwica Kołobrzeg, Grzegorz Szumiato nie był zadowolony z wyniku, ale pochwalił swój zespół za ambicję i wolę walki. Dodał, że gdyby miał do dyspozycji brakujących 2 – 3 zawodników wynik spotkania mógłby być inny. Pogratulował organizatorom meczu wygranej.

Należy podkreślić, że mecz był prowadzony w duchu fair play bez żółtych kartek i niesportowego zachowania.
Skład Gospodarzy:
Jakub Fryc – Błażej Idasiak, Karol Kurdziel, Damian Słupski, Dariusz Misiura – Mikołaj Kurdziel, Damian Banach, Patryk Pyszniak, Krystian Referda (68 min. Krystian Gniady ), Bartosz Dywan (77 min. Kacper Płachta) – Kacper Fornal (61 min. Kamil Komoś)
Strzelcy bramek gospodarzy:
15’ – 1 : 0 Kacper Fornal
40’ – 2 : 1 Dariusz Misiura
67’ – 3 : 1 Krystian Referda

Skład Gości:
Mateusz Kolikow, Karol Niemkiewicz, Kacper Wielgosz, Jan Mańko, Filip Łupkowski, Adrian Arciszewski, Maciej Pawlik, Szymon Barycki, Damian Kosela, Mateusz Kalata (55 min. Oskar Daraż), Hubert Danielak (47 min. Łukasz Dłużyński),
Na zmiany:
Łukasz Dłużyński, Oskar Daraż.
strzelone bramki gości:
38’ – 1:1 – Maciej Pawlik
72’ – 3:2 – Maciej Pawlik