Tym razem punkty zostały w Sławnie… Sława Sławno – AP Kotwica Kołobrzeg I – 3:1 (1:0)

DSC08336Ostatni mecz w tej rundzie jesiennej sezonu 2014/2015 rozegrali juniorzy młodsi AP Kotwica Kołobrzeg I. Tym razem udali się do Sławna, aby zmierzyć się w niedzielę (26.X.) ze Sławą.

W samo południe sędzia Pan Wiesław Moskwa rozpoczął spotkanie przy Placu Sportowym. Pierwsza połowa, to przewaga optyczna gości. Starają się rozgrywać akcje w różnych częściach boiska i dłużej prowadzą grę. Niestety chwila nieuwagi kosztuje ich utratę bramki. Podanie z głębi pola, za blok defensywny kołobrzeżan opanowuje napastnik i w pojedynku sam na sam strzela jedyną bramkę w tej odsłonie. Zanim sędzia obwieścił gwizdkiem zejście na przerwę, sztab szkoleniowy gości był zmuszony dokonać dwóch zmian z powodu odniesionych kontuzji po walce.
Druga połowa zaczyna się niefortunnie dla Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg. W starciu z przeciwnikiem urazu doznaje Bartosz Szczerba, ten fakt wiąże się niestety już z nieplanową trzecią zmianą w 53 minucie. To rzutuje całkowicie na obraną taktykę przed tym spotkaniem. W 67 minucie pada druga bramka dla Sławy, po strzale z prawej strony, zza pola karnego. To jednak nie podziałało deprymującą na gości, gdyż po strzale głową Sebastiana Kacynela piłka trafiła do siatki gospodarzy. Asystę zalicza Daniel Leśny. Trzecią bramkę gracze w białych strojach tracą po zamieszaniu w polu karnym w 71 minucie. Minutę później schodzi kolejny kontuzjowany zawodnik, Krystian Krysa. To jednak nie koniec nieszczęść w tym dniu, bowiem chwilę po tym zdarzeniu, brutalnie zostaje kopnięty w staw skokowy przed polem karnym, środkowy pomocnik Adrian Arciszewski. Kopnięcie na tyle mocne, że zawodnik został odwieziony do szpitala z podejrzeniem złamania. Kołobrzeżanie walczą dziesiątkę.
Mimo porażki wypada pochwalić zespół, że mimo głębokich przetasowań spowodowanych falą kontuzji podjęli walkę i grali do końca. Należy podkreślić, że w związku z nieodbytym meczem juniorów młodszych Wojewódzkiej Ligi Juniorów z Salosem Szczecin, Sława Sławno zagrała przeciwko AP Kotwica Kołobrzeg składem z ww. rozgrywek.
Tym pojedynkiem kołobrzescy juniorzy młodsi kończą rywalizację jesienną. Przychodzi czas na analizę, wnioski i przygotowanie do rundy rewanżowej w marcu 2015 roku.

Skład:
Hubert Cybulski, Sebastian Kacynel, Jakub Wacyk, Miłosz Magiera, Dawid Sajkowski, Patryk Cygan, Dawid Małkiewicz, Krystian Krysa, Daniel Leśny, Filip Milinkiewicz, Bartosz Szczerba.

Na zmiany:
Marek Wojciechowski, Adrian Arciszewski, Kacper Olejarczyk, Szymon Klepuszewski.

Zdobyte bramki:

69’ – Sebastian Kacynel