Starsi koledzy za mocni. AP Kotwica Kołobrzeg II ”2003 – FCSM ”2002/2003 0:12 (0:6)

DSC08145W niedzielę 14.09.2014r. na Euroboisku byliśmy świadkami meczu piłkarskiego pomiędzy drużynami AP Kotwica Kołobrzeg, a FCSM Kołobrzeg. spotkanie rozegrano w ramach rozgrywek KOZPN Młodzik D1 gr.2.

W tej grupie wiekowej mecze rozgrywane są 2 razy po 30 minut. Zmiany zawodników są powrotne, drużyny składają się z dziewięciu piłkarzy. Natomiast kary za przewinienia są „minutowe”.
Młodzi adepci piłkarstwa rozpoczęli swoje zmagania o godzinie 13 00. Od początku spotkania przewagę miała drużyna FCSM. To oni lepiej grali piłką, wychodzili na pozycję, a przede wszystkim mieli dobrą linię defensywną. Drużynie AP Kotwica Kołobrzeg trudno grało się przeciw gościom, w których szeregach było kilku starszych kolegów nadających rytm gry. Na porażkę gospodarzy złożyło się kilka czynników, m.in. zbyt częsta gra środkiem pola, brak komunikacji, podawanie piłki do przeciwnika i pozwalanie na rozgrywanie piłki blisko własnej bramki.
Mimo, że potyczka zakończyła się porażką należy pochwalić podopiecznych trenera Łukasza Krymowskiego za ambicję. Warunki fizyczne i motoryka nie pozwoliły im stoczyć równorzędnej walki ze starszymi rówieśnikami. Z pewnością zdobyte doświadczenie w walce z silniejszym zespołem zaprocentuje w przyszłości. Powodzenia!