Graf Bukówko – AP Kotwica Kołobrzeg I – 1:16 (0:8)

DSC08102W sobotnie przedpołudnie 13.09.2014r. juniorzy młodsi Akademii Piłkarskiej Kotwica Kołobrzeg zainaugurowali rundę jesienną w ramach rozgrywek gr. II KOZPN.

Spotkanie odbyło się w Bukówku. Po pierwszym gwizdku, gospodarze ruszyli do ataku i na pewien czas dłużej pograli na połowie gości. Sytuacja została jednak w miarę szybko opanowana, czego efektem była bramka zdobyta już w 9 minucie po podaniu od tyłu do Sebastiana Kacynela. Na drugiego gola zebrana miejscowa publiczność nie musiała długo czekać, bowiem po rzucie z autu piłka ponownie trafiła do Sebastiana Kacynela, a ten celnie umieścił ją w siatce. Piłkarze Grafa Bukówko nie zamierzali się jednak poddawać i zaatakowali większą ilością bramkę Marka Wojciechowskiego. Linia defensywy powstrzymała jednak napór i przez pomocników został wypracowany kontratak. W ten sposób swoją pierwszą bramkę zdobył Patryk Cygan, który wykorzystał podanie Bartosza Szczerby. Kołobrzeżanie kontrolowali mecz. Na listę strzelców w pierwszej połowie wpisali się jeszcze: Hubert Cybulski, Daniel Leśny oraz Dawid Sajkowski. Na przerwę kołobrzeżanie schodzili z dorobkiem ośmiu bramek.

Druga odsłona zaczęła się pomyślnie dla AP Kotwica Kołobrzeg, ponieważ Dawid Sajkowski już w 47 minucie podwyższył wynik na 0:9. Drużynie Grafa trudno było konstruować akcje, ponieważ przyjezdni dobrze „czytali” grę i dłużej grali piłką. W 54 minucie ciekawą akcją popisał się duet Szczerba – Kacynel. Po kombinacyjnej grze prawą stroną boiska, ten pierwszy celnie podał z prawego rogu do nadbiegającego kolegi, który strzelił kolejną bramkę dla AP Kotwica Kołobrzeg. Natomiast już po następnych dwóch minutach smutek ponownie zagościł na twarzach zawodników Grafa. Strzał pod poprzeczkę zza pola karnego, lewą nogą oddał Łukasz Dłużyński, który wyprzedził zawodnika i nie dał szans bramkarzowi. W 57 minucie Sebastian Kacynel dziękował Szymonowi Klepuszewskiemu, który asystował przy zdobytej jego 5 bramce w tym meczu.

Rywale kołobrzeżan starali się konstruować akcje. W 60 minucie wywalczyli pierwszy rzut rożny. Celne dośrodkowanie wykorzystał nie pilnowany w polu karnym zawodnik, który oddał strzał na bramkę, wybity co prawda z linii bramkowej ale już nieobroniony po dobitce. Gospodarze zasłużenie wykorzystali brak krycia i wykorzystali szansę na zdobycie bramki honorowej. Przez całą drugą połowę to goście byli stroną przeważającą. Obraz gry nie ulegał zmianie. Zawodnicy w niebieskich strojach dyktowali warunki na boisku. W 72 minucie akcję ofensywną prawą stroną zainicjował Łukasz Giliński, by następnie celnie dograć do pokazującego się Szymona Klepuszewskiego. Ten wykorzystał niezdecydowanie obrońców i posłał piłkę między słupki bramki gospodarzy. Wynik zawodów ustalił Patryk Cygan („Cyginho”), którego obsłużył Szymon Klepuszewski podaniem z lewej strony pola karnego.

Spotkanie prowadził sędzia, Pan Filip Filus. Słowa podziękowania należą się Pani Annie Chmielewskiej, Prezes klubu Graf Bukówko za miłe przyjęcie i atmosferę podczas meczu.

Skład:
Marek Wojciechowski, Patryk Cygan, Bartosz Szczerba, Sebastian Kacynel, Dawid Sajkowski, Mateusz Juszczak, Łukasz Dłużyński, Filip Milinkiewicz, Hubert Cybulski, Mateusz Juszczak, Daniel Leśny.
Na zmiany:
Łukasz Giliński, Miłosz Magiera, Krystian Krysa, Szymon Klepuszewski.
strzelone bramki:
9’ – 0:1 – Sebastian Kacynel
13’ – 0:2 – Sebastian Kacynel
17’ – 0:3 – Patryk Cygan
20’ – 0:4 – Hubert Cybulski
29’ – 0:5 – Sebastian Kacynel
30’ – 0:6 – Daniel Leśny
34’ – 0:7 – Patryk Cygan
36’ – 0:8 – Dawid Sajkowski
47’ – 0:9 – Dawid Sajkowski
54’ – 0:10 – Sebastian Kacynel
56’ – 0:11 – Łukasz Dłużyński
57’ – 0:12 – Sebastian Kacynel
67’ – 1:13 – Patryk Cygan
72’ – 1:14 – Szymon Klepuszewski
74’ – 1:15 – Sebastian Kacynel
79’ – 1:16 – Patryk Cygan